Úspešný vstup Slovákov do Novoročného pohára, zdolali domácich Čechov

Momentka zo zápasu Česko - SlovenskoMomentka zo zápasu Česko - Slovensko Zdroj: facebook.com/SlovenskyZvazHadzanej

BRNO - Hádzanári Slovenska vyhrali v úvodnom stretnutí tradičného Novoročného pohára v Brne nad domácim Českom jednoznačne 30:22.

Slováci uspeli v prestížnom derby najmä vďaka spoľahlivému výkonu oboch brankárov i efektívnosti v útoku. Rozhodujúci náskok si vypracovali šnúrou ôsmich gólov v úvode druhého polčasu.

Zverenci trénera Petra Dávida sa v sobotu 5. januára opäť v Brne stretnú s Poľskom, turnaj zakončia o deň neskôr v Hodoníne súbojom s obhajcom trofeje Maďarskom.

Duel spestrili svojou návštevou aj niekdajší československí reprezentanti, ktorí v drese bývalého spoločného štátu vybojovali striebro na OH 1972 v Mníchove a tí neskôr narodení 7. miesto na MS 1993 vo Švédsku už po rozpade federácie.

Česko - Slovensko 22:30 (12:14)
Najviac gólov za ČR: Motl 4/2, Stržínek, L. Buchta, M. Kotrč a Bečvář po 3

Zostava a góly Slovenska: R. Štochl, Paul - Dudáš, T. Mažár 4, M. Straňovský 3/1, Antl 3, M. Volentics 1, L. Kalafut 3, Mikéci 1, Polakovič 1, G. Vadkerti 2, Rábek 2, Guzy 4, Ľ. Ďuriš, Kucharik 6
pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 5 - 4, ČK: Prachař (ČR), rozhodovali: Cs. Kékes a P. Kékes (obaja Maď.), 300 divákov

Slováci mali výborný vstup do stretnutia a v 5. minúte už viedli 5:1 aj vďaka trom skvelým zákrokom gólmana Štochla. Hostia sa naďalej presadzovali dobrými kombináciami i strelami z väčšich vzdialeností a najmä zásluhou streleckej istoty Guzyho a Straňovského to bolo v polovici prvého dejstva už o päť gólov - 9:4. Česi potom zlepšili hru a do kabín odchádzali "iba" s dvojgólovým mankom. Po zmene strán sa do bránky slovenského tímu postavil Paul a náskok hostí výrazne narastal. Od stavu 16:14 zaznamenali Slováci šnúru ôsmich gólov a v 45. minúte si tak vypracovali rozhodujúci desaťgólový náskok. V závere domáci Česi priepastný rozdiel v skóre už iba skorigovali.

Peter Dávid (tréner): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ale potom sme vlastnými chybami dovolili súperovi znížiť. V druhom polčase sme výbornou kombinačnou hrou rozobrali český tím a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva v príprave, ale pred sebou máme ešte dva náročné duely na turnaji."

Maďarsko - Poľsko 27:27 (12:14)