Slovan vezie tri body z Kazachstanu, Astanu zdolal druhýkrát 4:2

Momentka zo zápasu Barys - SlovanMomentka zo zápasu Barys - Slovan Zdroj: hcbarys.kz

ASTANA - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili predposledný trip základnej časti KHL v Kazachstane na ľade Barysu Astana. Zverenci trénera Rostislava Čadu predviedli ďalší skvelý výkon a po mimoriadne dramatickej tretej tretine napokon zvíťazili 4:2. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v prvom vzájomnom stretnutí. Na trojzápasovom výjazde získal Slovan päť bodov.

Najbližšie nastúpia "belasí" už pred domácim publikom, v sobotu 26. januára o 17:00 nastúpia proti Severstaľu Čerepovec. Následne ich čakajú aj domáce súboje proti Dinamu Minsk (28. január), Viťazu Čechov (1. február) a posledným súperom v základnej časti pred vlastnými fanúšikmi bude Lev Praha (3. február).

Slovan urobil ďalší dôležtiý krok do play off, na konte má už 71 bodov a na 6. mieste Západnej konferencie má od deviateho Torpeda Nižnij Novgorod 12-bodový náskok.

Skóre duelu otvoril v 27. minúte Kukumberg, na 2:0 zvýšil na začiatku tretej časti Miklík. Domáci odpovedali gólom Savčenka, o vyrovnanie sa postaral v 51. minúte Boyd. Slovan sa však nakoniec dočkal víťazstva, rozhodujúci gól strelil v 55. minúte Bližňák a výhru nováčika KHL spečatil gólom do prázdnej bránky Bartovič.
Zverenci trénera Rostislava Čadu majú teraz trojdňovú prestávku, po nej ich čaká posledná domáca šnúra v základnej časti KHL, ktorú otvoria v sobotu 26. januára o 17.00 súbojom proti Severstaľu Čerepovec.

Barys Astana - Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Góly: 45. Savčenko (Bochenski), 51. Boyd (Dawes) - 27. Kukumberg (Bartovič, Ölvecký), 42. Miklík (Tabaček), 55. Bližňák (Miklík, Hudáček), 60. Bartovič (Kukumberg, Kytnár). Strely 28:20. Rozhodcovia: Olenin, Romasko - Birin, Šeljanin (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2779 divákov

Barys: Poluektov - Savčenko, Litvinenko, Beliakov, Grigoriev, Novopašin, Hutchinson, Mnacjan - Krasnoslobodcev, Gavrilin, Žailauov - Starčenko, Upper, Rudenko - Bochenski, Boyd, Dawes - Alexandrov, Spiridonov, Solariov - Savenkov

Slovan: Janus - Sigalet, Sersen, Mojžíš, Švarný, Ďatelinka, Mihálik - Hudáček, Bližňák, Miklík - Bartovič, Ölvecký, Kukumberg - Bakoš, Kytnár, Daňo - Mikúš, Preisinger, Kudrna

Rostislav Čada: "Videli sme rýchly, dramatický a bojovný zápas. Domáci hrali dobre v prvej tretine a v prvej polovici zápasu. Túto časť sme vďaka bojovnosti a výkonu brankára Janusa prečkali bez inkasovaného gólu. Podarilo sa nám získať náskok 2:0, po ktorom domáci zneisteli a znervózneli. Rozhodujúcou pre výsledok sa ukázala využitá presilovka v tretej tretine. Záver duelu sme vďaka bojovnému a disciplinovanému výkonu udržali a dokázali sme streliť štvrtý gól do prázdnej bránky."

ONLINE KOMENTÁR:

Je tu záver hektickej tretej tretiny a Slovan aj vďaka trom gólom v tejto časti vyhráva v Kazachstane 4:2!

60. min: Ale nedarí sa jej to, naopak k puku sa dostal Bartovič a s prehľadom ho poslal do opustenej bránky - 2:4!

60. min: Zámorská légia v drese Astany sa snaží zo všetkých síl vyrovnať.

59. min: Oddychový čas domáceho tímu. Po vhadzovaní veľký závar pred bránkou Slovana, skóre zostáva nezmenené.

58. min: Barysu sa kráti čas, Slovan veľmi pozorne bráni svoju tretinu. Navyše v bráne je tradične skvelý Janus.

57. min: Vylúčenie Tomáš Mojžíša za seknutie.

56. min: Okamžitá snaha o odpoveď, Rudenko trafil ľavú žrď Janusovej svätyne.

55. min: Slovanu sa zrejme bod máli a strieľa tretí gól. V presilovej hre sa po kombinácii presadil Bližňák - 2:3!

54. min: Domáci hráči zle striedali a je tu presilovka pre Slovan.

53. min: Slovanisti sa nechcú nechať zvalcovať a tiež museli vyraziť do ofenzívy. Dobrá šanca pre Kukumberga, tesne minul.

52. min: Vylúčenie Rudenka za nedovolené bránenie.

51. min: Drvivý tlak už Slovan nedokázal vydržať, Dawes perfektne našiel Boyda a ten spomedzi kruhov prestrelil Janusa - 2:2!

50. min: Slovan sa ubránil, ale naďalej sa hrá v jeho obrannom pásme.

48. min: Diváci už-už videli puk v sieti, Janus vytiahol zázračný zákrok.

48. min: Vylúčenie na strane hostí, Kytnár si "oddýchne" za podrazenie Žailauova.

47. min: Ešte to bude zrejme veľmi dramatické, domáci hokejisti s veľkou chuťou, Slovan čaká na chyby v obrane.

45. min: Astana sa snažila čo najskôr odpovedať a aj sa jej to darí. Savčenko nahodil puk od modrej čiary, Janus mal zakrytý výhľad a nestihol reagovať - 1:2!

42. mn: Skvelý vstup Slovana do tretej tretiny. Miklík v oslabení naviezol puk po pravej strane do útočnej tretiny a bekhendovou strelou prekonal Poluektova - 0:2!

- Druhá tretina je na konci, strely 18:14.

40. min: Slovan ustál drvivý tlak v záverečných sekundách. Ale dvojminútový trest ešte inkasoval brankár Janus za podrazenie.

40. min: Ďalšia obrovská šanca domácich, Krasnoslobodcev sa dostal až pred Janusa, kde ho v poslednom momente fauloval Mihálik.

39. min: Astana sa snaží v závere tretiny vystupňovať tempo. Slovan sa ubránil za cenu zakázaného uvoľnenia.

38. min: Sigalet spravil chybu na modrej čiare, okamžitý brejk dvoch domácich hráčov. Janus zostáva stopercentný.

37. min: Prvá minúta početnej prevahy bez väčšej šance, Astana výborne bráni modrú čiaru.

36. min: Perfektná práca Daňa v útočnom pásme, vypýtal si faul od Litvinenka. Presilovka pre Slovan.

35. min: Svoje umenie musí dokazovať Janus, Bochenski sa pred ním ocitol úplne osamotený, ale trafil iba do hrude gólmana.

34. min: Hra sa od gólu poriadne zrýchlila, ale "belasí" sú oveľa aktívnejší a aj nebezpečnejší smerom dopredu.

31. min: Výborný zápas hrá Preisinger, každý pobyt na ľade využíva na maximum a je veľmi nebezpečný.

28. min: Na trestnú lavicu zamieril Mojžíš za držanie.

27. min: Slovan otvára skóre. Autorom prvého gólu stretnutia Roman Kukumberg, ktorý dostal obrovský priestor a svoj nájazd s prehľadom zakončil - 0:1!

24. min: Slovan sa nevie dostať do útočného pásma, všetko je veľmi zdĺhavé.

23. min: V krátkom slede už tretie postavenie mimo hry, druhýkrát sa ho dopustili Slovanisti.

21. min: Úvodné sekundy druhého dejstva prinášajú podobný obraz ako doteraz, domáci v nápore, prekážkou je Janus.

- Koniec prvej tretiny, strely 8:7.

20. min: Janus si pripísal ďalšie cenné zákroky, hlavne vďaka nemu sa zatiaľ skóre nemenilo.

18. min: Formácia Bakoš, Kytnár a Daňo zatiaľ jasne najaktívnejšia. Ak je toto trio na ľade, hrá sa takmer stále pred domácou bránkou.

16. min: Solariov sa "preštrikoval" cez polovicu ihriska až medzi kruhy, technickou strelou chcel prekonať Janusa, ale slovenský gólman s prehľadom chytá.

15. min: Viacero nepresností v strednom pásme od oboch tímov, hrá sa dlho bez prerušenia.

14. min: Slovan sa hneď osmelil, takmer minútu sa hra odohrávala v obrannom pásme Barysu.

13. min: Vylúčenie Soliarova za hákovanie.

13. min: Kytnár sa snažil individuálne dostať pred Poluektova, aj zakončil, ale strele chýbala razancia.

12. min: Druhá presilovka domáceho tímu zostáva nevyužitá. Puk však stále častejšie na ich hokejkách.

11. min: Štvorica hostí sa výborne bráni, obstreľovanie Janusa efekt neprinieslo.

10. min: Švarný druhým vylúčeným hráčom Slovana, dve minúty za hákovanie.

9. min: Prvý náznak ofenzívnej akcie, Kukumberg sa snažil niečo vymyslieť, bol však odzbrojený.

8. min: Slovan ešte stále nevystrelil, Poluektov si siahol na puk iba hokejkou, keď pomáhal spoluhráčom pri rozohrávke.

7. min: Spiridonov čakal na prihrávku pred bránkou, v poslednom momente zasiahol jeden z obrancov Slovana.

6. min: Slovanisti prežili oslabenie bez ujmy, pozorná obrana súpera k ničomu nepustila. Tlak domáceho tímu však pokračuje.

4. min: Prvé vylúčenie zápasu, Preisinger fauloval Litvinenka.

4. min: Hráči Barysu výborne a hlavne vysoko napádajú, Slovan má problémy s rozohrávkou.

3. min: Krasnoslobodcev sa snažil brankára belasých prekvapiť spoza bránky, neuspel ani Žajlauov pri dorážke.

3. min: Prvý vážnejší zákrok Janusa, pohrozil Rudenko.

1. min: Vhadzovanie pre domáci tím, ktorý sa ako prvý snaží o útočnú akciu. Takmer celá prvá minúta sa odohrala pred Janusom, ale k strele sa hráči v modrých dresoch nedostali.

- Ešte tradičné pozdravy kapitánov s rozhodcami a krátke "hecovanie" pred brankármi a začíname.

- Tímy máme na ľade, nasledujú štátne hymny.

- Na čele individuálnych štatistík v Slovane je Michel Miklík, v 44 dueloch strelil 8 gólov a pri 12 asistoval.

- Najproduktívnejším hráčom domáceho tímu je Američan Brandon Bochenski, ktorý v 42 súbojoch strelil 16 gólov a na 15 prihrával. O tri body menej získal Kanaďan Nigel Dawes, ktorý je však najlepším strelcom tímu s 18 gólmi. Veľkou oporou počas lockoutu bol švédsky obranca Victor Hedman z Tampy Bay, získal 20 bodov za gól a 19 asistencií.

- Barys je po 45 zápasoch na šiestom mieste Východnej konferencie so ziskom 70 bodov a skóre 148:139. Slovanu patrí v Západnej konfrencii takisto 6. priečka, v 44 dueloch nazbieral 68 bodov (103:106).

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Barys Astana - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, TASR, khl.ru