Poprad rozobral obranu Košíc, séria na východe je vyrovnaná

Michael Vandas a Radek Deyl Michael Vandas a Radek Deyl Zdroj: TASR

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HC Košice 6:3 a v sérii hranej na štyri víťazstvá zrovnali stav na 2:2.

Vstup do zápasu vyšiel domácich hokejistom, ktorí sa v 5. minúte po šťastnom góle Daniela Brejčáka ujali vedenia - 1:0. Poprad pokračoval v ofenzíve, Hylák si však postupne poradil so zakončením Samuela Takáča, Paločka a Kovačeviča. Boli to však hostia, ktorí v 9. minúte zrovnali stav stretnutia, po tom čo Jenčík získal v útočnom pásme puk a poľahky skóroval - 1:1. V 11. minúte tečoval Suchého strelu Vandas, Hylák sa stihol včas premiestniť. Košický gólman inkasoval po druhý raz na konci 15. minúty, keď ho v hre štyroch proti štyrom prekonal Kovačevič po ideálnej prihrávke Hvilu spoza bránky hostí - 2:1.

"Oceliari" odpovedali na začiatku druhej dvadsaťminútovky, po Spilarovej prihrávke tvrdo vypálil Kolba a zrovnal na 2:2. Popradský brankár predviedol pohotovú lapačku v 23. minúte, keď nebezpečne vystrelil Gmitter. Potom sa dostali k slovu Popradčania, ktorí v rozpätí necelej minúty a pol dokázali dva razy skórovať. Najprv sa na začiatku 28. minúty presadil z otočky Paločko a po ňom sa po Hvilovej prihrávke nepomýlil ani Vandas - 4:2. Hylák sa obracal aj v ďalšom priebehu, ale so šancami Stalsa, Hvilu a Balána si dokázal poradiť. V 37. minúte sa dostal do dobrej príležitosti hosťujúci Spilar, trafil iba dobre postaveného gólmana Sidora.

Už po niekoľkých sekundách tretieho dejstva tvrdo vystrelil Stals, následne sa k puku dostal Smotrila a zvýšil vedenie Popradu na rozdiel troch gólov - 5:2. V 43. minúte zvonila po strele Vaica pravá žŕdka košickej bránky. O štyri minúty preverili pozornosť Hyláka šance Vaica a Buca, stav sa nezmenil. V 48. minúte sa natlačil pred košického brankára Jabrocký, ale ani on nepochodil. Na opačnej strane mohol korigovať v 53. minúte Gmitter, Sidor si však s jeho zakončením poradil. O minútu neskôr sa stav predsa len zmenil, keď sa pred košickou bránkou nepomýlil Paločko - 6:2. Košičania ešte korigovali v početnej výhode gólom Šedu - 6:3.

HK Poprad - HC Košice 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 5. D. Brejčák (Jabrocký), 15. Kovačevič (Hvila), 28. Paločko (Stanfield, S. Takáč), 29. Vandas (Hvila, Balán), 41. Smotrila (Stals, Vaic), 54. Paločko (Devečka) - 9. Jenčík, 21. Kolba (Spilar, Marcinko), 58. Šeda (Cebák, Spilar). Rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Šefčík, Valach, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3575 divákov.

HK Poprad: Sidor - Šterbák, Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - Buc, Klouda, Jabrocký - Vaic, Stals, Smotrila - Paločko, Stanfield, S. Takáč

HC Košice: Hylák - Cebák, Deyl, Kolba, M. Takáč, Novák, Šeda, Gajdoš, Macejko - Haščák, Pašek, Jenčík - Gmitter, Marcinko, Spilar - Novotný, Matúš Chovan, Svitana - Matis, Mlynarovič, Jokeľ

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Zápas sa nám vydaril, boli sme lepší. Škoda len úseku na začiatku druhej tretiny, keď Košice vyrovnali. Prišiel na nás útlm, no dvomi gólmi sme sa znovu dostali na koňa. Teší nás výkon aj víťazstvo."

Milan Staš, tréner Košíc: "Nezahrali sme podľa našich predstáv, aj keď sme dvakrát dokázali vyrovnať náskok nášho súpera. Chceli sme sa ešte vrátiť do hry, ale piaty gól nás uzemnil. Prehrali sme bitku nie vojnu."

• Zdroj: TASR, huste.tv