Petrohrad prvým finalistom Západu, Omsk prehráva už 0:3, Dinamo s mečbalom

Hráči Petrohradu sa tešia z postupuHráči Petrohradu sa tešia z postupu Zdroj: facebook.com/hcSKA

MOSKVA - Hokejisti SKA Petrohrad postúpili do finále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy. Jeden z najväčších adeptov na celkový triumf zvíťazil na ľade Čerepovca 4:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá dominoval jednoznačne 4:0.

Petrohrad pravdepodobne nastúpi v súbojoch o víťaza "Západu" proti Dinamu Moskva, ktoré vedie nad mestským rivalom CSKA už 3:1 v sérii. Premožiteľ Slovana Bratislava v 1. kole play-off a obhajca Gagarinovho pohára zdolal doma CSKA opäť až po predĺžení, tentoraz 2:1. Víťazný gól strelil v 38. sekunde nadstaveného času Sergej Koňkov, na prvý gól Sergeja Soina prihral slovenský reprezentačný obranca Dominik Graňák.

Vo Východnej konferencii chýba hokejistom Čeľabinska už iba jedno víťazstvo na postup do finále. "Traktoristi" zdolali na domácom ľade Avangard Omsk 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú tiež 3:0. Zaujímavé je, že Omsk teraz v play-off ešte nedokázal skórovať proti Čeľabinsku: predtým prehral doma 0:5 a 0:3.

V ďalšom zápase "Východu" nevyužil výhodu domáceho prostredia ani možnosť dostať sa k mečbalu Salavat Julajev Ufa, ktorého hráči podľahli Ak Bars Kazaň 0:3 a v sérii je to už "iba" 2:1.

Salavat Julajev Ufa - Ak Bars Kazaň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) - stav série: 2:1
Góly: 38. Immonen (Pesonen, Obuchov), 39. Golubev (Bodrov, Žerdev), 60. K. Petrov (Tereščenko, Barulin)

Traktor Čeľabinsk - Avangard Omsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série: 3:0
Góly: 2. Vasiľčenko (Jakuceňa), 46. Jakuceňa (Panov, Vasiľčenko), 47. Popov (A. Kosticyn, Antipov)

Dinamo Moskva - CSKA Moskva 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:1
Góly: 17. Soin (GRAŇÁK, Babenko), 61. Koňkov (Babenko) - 22. Prochorkin (Kurgyšev)

Severstaľ Čerepovec - SKA Petrohrad 2:4 (1:1, 1:3, 0:0) - konečný výsledok série: 0:4
Góly: 18. Kazionov (Šipačov), 22. Anisin (Stoľarov) - 10. D. Kalinin (Dallman, V. Tichonov ml.), 25. Alexandrov (Kučerjavenko, Panarin), 32. Kučerjavenko (D. Kalinin, M. Afinogenov), 36. Arťuchin (Kučerjavenko)0/

Viac o téme: Prehra Omsk
  • Zdroj: TASR, SITA, khl.ru