Good Angels jeden polčas nestačil, po prehre s Fenerbahce si zahrajú o 3. miesto

Good Angels Košice - Fenerbahce IstanbulGood Angels Košice - Fenerbahce Istanbul Zdroj: TASR

JEKATERINBURG - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali na finálovom turnaji Final Eight Európskej ligy v ruskom Jekaterinburgu v semifinálovom súboji s tureckým Fenerbahce Istanbul 56:68, keď nezvládli druhé dejstvo stretnutia a predstavia sa v zápase o konečné tretie miesto.

V ňom si zverenky Maroša Kováčika v nedeľu 24. marca o 11:30 zmerajú sily s francúzskym Bourges Basket. Ten v druhom semifinálovom stretnutí hladko podľahol domácemu UMMC Jekaterinburg 44:73.

Strelecký účet stretnutia otvorila trojkou Quigleyová, no v tretej minúte sa po prvý raz dostali do vedenia hráčky Fenerbahce, keď sa presadila McCoughtryová (6:5). Košičankám sa však podarila šesťbodová šnúra, na konci ktorej bola v 4. minúte Piersonová (6:11). Na rozdiel jedného bodu opäť znížila o dve minúty neskôr aktívna Matovičová (10:11) a misky váh na stranu tureckého klubu naklonila Bibrzycká 14:13. Pätnásť sekúnd pred koncom prvej desaťminútovky odpovedala dvoma bodmi Krivačevičová (14:15). Od stavu 16:17 slovenský šampión zvýšil agresivitu v obrane a hráčkam sa darila streľba z väčších vzdialeností. Okrem dvoch trojkových zásahov z rúk Bojovičovej a Sverrisdóttirovej, zaznamenali aj dva dvojbodové zápisy po presných zásahoch Lacyovej a Kulichovej. V 15. minúte svietil teda na ukazovateli skóre stav 16:27. Súper síce znížil manko na rozdiel šiestich bodov (21:27) a v 18. minúte i na rozdiel piatich bodov (25:30), no napokon si "anjelky" udržali na konci prvého polčasu sedembodový náskok (28:35).

Vstup do druhého dejstva vyšiel tureckému klubu, ktorý po trojke Pondexterovej znížil na rozdiel dvoch bodov (33:35). Tá istá hráčka v 25. minúte zrovnala stav stretnutia (39:39) a o tri minúty neskôr naklonila misky váh na stranu svojho družstva 46:45. Do konca tretej desaťminútovky nedovolili svojmu súperovi skórovať a na jej konci vyhrávali 51:45. Košičanky držali klub so súperom do 33. minúty, keď Lacyová znížila na prijateľných 48:53. Potom Fenerbahce zaznamenalo deväťbodovú šnúru a v 37. minúte McCoughtryová zvýšila už na ťažko dostihnuteľných 64:48. Až potom sa presadila z trestných hodov Piersonová (64:50), no to už nič nezmenilo na tom, že "anjelky" si po prehre 56:68 zahrajú "iba" o tretie miesto EL.

Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice 68:56 (28:35)
Zostava a body GA: Piersonová 23, Kulichová 10, Quigleyová 5, Bojovičová 3, Kupčíková 0 (Krivačevičová 6, Sverrisdóttirová 5, Lacyová 4)
Zostava a body Fenerbahce: Pondexterová 19, McCoughtryová 17, Veramejenková a Matovičová po 10, Vardarliová 3 (Bibrzycká 7, Kublinová 2, Tuncluerová 0) TH: 14/11-11/6, trojky: 3:4, fauly: 17:17.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Myslím si, že sme po veľkom boji podľahli favoritovi. Rozhodlo to, že nám s pribúdajúcim časom odchádzali sily a nedokázali sme plniť taktiku, ktorá nám v prvom polčase do bodky vychádzala. Ešte sme si nenaskautovali najbližšieho súpera, máme však dosť času, aby sme tak učinili. Stretnú sa dve vyčerpané družstvá, ktoré majú o čo hrať. Máme veľkú motiváciu, pretože doniesť si z Jekaterinburgu medailu je obrovským plusom."

UMMMC Jekaterinburg (Rus.) - Bourges Basket (Fr.) 73:44 (34:25)
Najviac bodov: Parkerová 24, Taurasiová 16, Jekabsoneová 11 - Colemanová 13, Dumercová 12

O 3. miesto: Bourges Basket (Fr.) - Good Angels Košice (SR) (11.30)

Finále: UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) (14.00)

Viac o téme: Košice Basketbal Fenerbahce Istanbul Good Angels