Hlohovec aj Michalovce na vlastných palubovkách súperom nedali šancu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola extraligy mužov v hádzanej:

HC Sporta Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 42:29 (22:12)
Najviac gólov: Jurka 9, F. Zaťko 8/2, Tallo 8 - Čačič 8/1, Kurka a B. Sivák po 5
Pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčení: 7 - 4, ČK: Tallo (Hlohovec) za hrubý faul, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 1000 divákov

Sporta urobila so svojím súperom rýchly proces. Po 8 minútach viedla 7:2, dominovala v obrane, za ktorou stál výborný Žernovič, a ťažila z rýchlych protiútokov. O víťazstve rozhodli domáci už do prestávky, po nej dal tréner Lipták priestor aj lavičke a hostia hrali vyrovnanejšiu partiu. Najvýraznejším rozdielom viedol Hlohovec nad Novými Zámkami v 52. min, a to o 16-gólov (38:22).

HC winLand Michalovce - Slovan Modra 35:23 (15:11)
Najviac gólov: P. Hruščák 11/2, Sadovij 6, Petrov a Geci po 4 - Tschur 5, Bača a Michal Fázik po 4
Pok. hody: 2/2 - 2/0, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 430 divákov

Michalovce sa vehementne pustili do súpera a v 10. min viedli 6:0. Až potom sa strelecky presadili aj hostia. Do konca prvého polčasu si winLand udržiaval štvor- až päťgólový náskok. V druhom dejstve sa síce Modra dotiahla na rozdiel troch gólov, následne však opäť prevzali opraty východniari a zaslúžene vysoko zvíťazili.