Skvelý výkon našej futbalovej brankárky: Slovenky remizovali s Fínskom

Slovenky si v príprave s Fínskom podelili body po bezgólovej remízeSlovenky si v príprave s Fínskom podelili body po bezgólovej remíze Zdroj: futbalsfz.sk

SENEC - Slovenská ženská futbalová reprezentácia hrala v prípravnom stretnutí v Senci s výberom Fínska nerozhodne 0:0. Odvetný prípravný zápas (na žiadosť fínskej strany iba s "neoficiálnym" charakterom) sa uskutoční v nedeľu 7. apríla o 11.00 h opäť v Senci.

V chladnom počasí sa od úvodu zápasu lepšie pohybovali Fínky. Vytvorili si územnú prevahu, no slovenské obrankyne im nedovolili vytvárať si vyložené gólové príležitosti. Strelu Tolvanenovej v 6. minúte vytlačila pekným zákrokom na roh Korenčiová. V 12. minúte predviedla peknú akciu Škorvánková, jej spätná prihrávka našla Klechovú, no jej strelecký pokus zblokovali obrankyne súpera. V závere polčasu rozohrávalo slovenské družstvo štandardku, po ktorej sa zrodil brejk súpera. Dve Fínky sa rútili na osamotenú Matysovú, akciu však zakončili nie celkom vyderenou strelou Alanenovej a tak do kabín odchádzali družstvá za nerozhodného stavu 0:0.

Aj do druhého polčasu vyšli aktívnejšie Fínky. V 49. minúte sa ocitla vo výbornej streleckej pozícii Heroumová, z päťky však poslala loptu vysoko nad. V 60. minúte po rohovom kope sa presadila vo vzduchu Westerlundová, no jej hlavičku skvelým zákrokom zlikvidovala Korenčiová. Lopta po jej zákroku smerovala síce do bránky, ale Haršányová nekompromisným odkopom zabránila gólu. V 73. minúte zahrozili domáce reprezentantky, Šušková uvoľnila Klechovú a jej strela z hranice šestnástky ohrozila Korpelaovú. V závere zápasu obe brankárky zlikvidovali pokusy spoza 16-ky a tak sa v prvom z dvojice prípravných zápasov zrodila remíza 0:0.

Slovensko - Fínsko 0:0
Rozhodovala: Štrpková (SR), ŽK: Haršányová, 100 divákov

Slovensko: Korenčiová - Haršányová, Matysová, Marková (63. Bartovičová), Fecková, Vojteková, Ondrušová, Rybárová, Šušková, Klechová, Škorvánková

Fínsko: Korpelaová - Saariová, Hyyrynenová, Lehtinenová, Saariová, Kukkonenová, Tolvanenová (60. Talonenová), Alanenová (73. Vanhanenová), Westerlundová, Heroumová, Engmanová

Zsolt Pakusza, tréner: "Na rozdiel od predošlých zápasov v kvalifikácii sme vydržali so súperom až do konca. Dievčatá sa poučili, vypracovali sme si šance, proti súperovi svetovej triedy som s výkonom a výsledkom spokojný. Remíza je zaslúžená."