Hossa skóroval pri výhre Chicaga, s Handzušom pridali aj asistencie

Marián Hossa pred bránkou DallasuMarián Hossa pred bránkou Dallasu Zdroj: blackhawks.nhl.com

NEW YORK - Slovenskí útočníci Marián Hossa a Michal Handzuš sa podpísali dovedna štyrmi bodmi pod víťazstvo Chicaga na domácom ľade nad Dallasom 5:2.

Hossa dosiahol jeden gól a dve asistencie a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Rodák zo Starej Ľubovne odohral takmer 20 minút a na brankára súpera vyslal štyri strely. Handzuš asistoval pri jednom góle Blackhawks, na ľade strávil skoro 11 minút. Pre Chicago to bolo šieste víťazstvo v sérii a ešte viac sa priblížilo k zisku Prezidentskej trofeje, pred Pittsburghom má šesťbodový náskok.

Chicago - Dallas 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 13. Toews (MARIÁN HOSSA, Saad), 33. Stalberg (HANDZUŠ, Shaw), 45. Shaw (Kane), 48. Hjalmarsson (MARIÁN HOSSA, Toews), 60. MARIÁN HOSSA (Seabrook) - 35. Benn (Whitney), 44. Benn (Whitney, Goligoski)

Nashville prišiel domácou prehrou s Vancouverom 2:5 o teoretickú šancu postúpiť do play-off. Predátori neuspeli už v siedmom stretnutí v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 13. miesto. V drese Canucks strelil dva góly center Ryan Kesler.

Nashville - Vancouver 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 22. Spaling (S. Kosticyn, Bang), 32. Butler (Bartley) - 2. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 5. D. Roy (Hamhuis, Hansen), 38. Garrison (Raymond, Bieksa), 41. Burrows (D. Sedin, H. Sedin), 56. Kesler (D. Roy, Hansen)

Gólovú prestrelku videli diváci v Montreale, miestni Canadiens však prehrali s Philadelphiou vysoko 3:7. Najviac žiaril ľavý krídelník Flyers Scott Hartnell, ktorý dosiahol hetrik. Montreal si zabezpečil miestenku do play-off 11. apríla a odvtedy utrpel dve prehry. V jeho bránke začal opäť Carey Price, v poslednej tretine ho vymenil Peter Budaj, ktorý pustil za svoj chrbát zo štyroch striel jeden gól. Po štyroch prehrách v rade hokejisti Philadelphie naplno zabrali, pričom brankár Canadiens Price nedochytal druhý duel v rade.

"Price rozhodne neprežíval svoj najlepší večer. Dostali sme dosť priestoru a vytvárali sme si šance. V útočnom pásme sme boli dosť rýchli," povedal po zápase útočník Flyers Scott Hartnell, ktorého vďaka hetriku vyhlásili za prvú hviezdu večera v hale Pepsi Center.

Produktívni boli v zápase aj ďalší letci, kapitán Claude Giroux a aktuálne najproduktívnejší Čech v NHL Jakub Voráček zaznamenal bilanciu 1+2. Napriek vysokej výhre sa Philadelphii, ktorá je na 12. mieste vo Východnej konferencii, účasť v play off vzďaľuje. Flyers majú 39 bodov a od ôsmeho New Yorku Rangers ich delí sedem bodov.

Montreal - Philadelphia 3:7 (1:2, 2:4, 0:1)
Góly: 20. Pacioretty (Plekanec, Subban), 21. Gallagher (Pacioretty, Subban), 30. Galchenyuk (Drewiske, Eller) - 3. Simmonds (Couturier, Schenn), 6. Gustafsson, 22. Voráček (Giroux, Gagne), 28. Hartnell (Giroux, Timonen), 31. Giroux (Voráček, Timonen), 40. Hartnell (Voráček, Simmonds), 53. Hartnell (Schenn, Briere)
Peter Budaj (Montreal) odchytal tretiu tretinu a inkasoval jeden gól

Hokejisti Columbusu vyhrali štvrtý zápas v rade, zvíťazili na ľade najslabšieho tímu NHL Colorada 4:3 po predĺžení. Víťazný gól "modrokabátnikov" vsietil v piatej minúte predĺženia center Nick Foligno. V drese Columbusu odohral takmer 18 minút aj slovenský útočník Marián Gáborík, na brankára tímu z Denveru vyslal tri strely, pripísal si aj jeden plusový bod a štyri trestné minúty. Blue Jackets sa posunuli na deviate miesto v Západnej konferencii, pričom do konca základnej časti majú odohrať ešte päť stretnutí. Columbus má rovnaký počet 47 bodov ako ôsmy Detroit, ale červené krídla odohrali o jeden zápas menej.

Colorado - Columbus 3:4 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 31. Mcleod (Landeskog, O'reilly), 46. Mcleod (Barrie, O'reilly), 58. Mcginn (S. Elliott, P. Stastny) - 33. Letestu (Prospal), 43. Comeau (Mackenzie, Boll), 59. Umberger (Johansen, Foligno), 65. Foligno (Ťutin)

Toronto - New Jersey 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 54. Kessel (Phaneuf, Franson), 60. Mcclement (Fraser, Reimer)

Calgary - Minnesota 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
Góly: 44. Hudler (Horák, Červenka), 52. Hanowski (Bäcklund, Glencross), 60. Baertschi (Cammalleri, Giordano) - 3. M. Koivu (Parise, Gilbert), 32. Pominville (Suter), 44. Bouchard (Setoguchi), 46. Pominville (Cullen, Brodin)

Phoenix - San Jose 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 29. Couture (Demers, P. Marleau), 31. Wingels, 37. Pavelski (Torres, Wingels), 59. Couture (Irwin, Boyle)

Zápas medzi Bostonom Bruins a Ottawou Senators odložili po bombových útokoch, ktoré zasiahli účastníkov a divákov Bostonského maratónu.

"Vedenie NHL chce vyjadriť súcit všetkým, ktorých sa dotkli tragické udalosti v Bostone," uvádza sa vo vyhlásení súťaže.