Murray, Del Potro a Berdych v Monte Carle dohrali, Nadal suverénne do štvrťfinále

Andy Murray a Stanislas WawrinkaAndy Murray a Stanislas Wawrinka Zdroj: SITA

MONTE CARLO - Španielsky tenista Rafael Nadal vyhral na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v monackom Monte Carle (dotácia 2 646 495 eur, antuka vonku) v osemfinálovmo 3. kole nad Nemcom Philippom Kohlschreiberom v ich jubilejnom desiatom vzájomnom súboji za 81 minút 6:2, 6:4.

Niekdajší líder svetového rebríčka, teraz piaty v renkingu, ťahá od roku 2005 v kniežatstve sériu už 44 zápasových úspechov. Jedinú prehru v Monte Carle inkasoval pri debute v sezóne 2003 v 3. kole od Argentínčana Guillerma Coriu ešte ako 16-ročný.

Šiesty nasadený Francúz Jo-Wilfried Tsonga postúpil do štvrťfinále po víťazstve nad Rakúšanom Jürgenom Melzerom 6:3, 6:0.

Nečakala sa prehra Čecha Tomáša Berdycha, nasadeného ako číslo štyri, s Talianom Fabiom Fogninim 4:6 a 2:6 a Brit Andy Murray ako turnajová dvojka hladko prehral so Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom 1:6 a 2:6.

Novak Djoković v pozícii nasadenej jednotky síce prehral prvý set s Argentínčanom Juanom Monacom, ale v ďalšom priebehu bol pánom na dvorci a vyhral 4:6, 6:2 a 6:2.

Novak Djokovič (Srb.-1) - Juan Monaco (Arg.-14) 4:6, 6:2, 6:2
Stanislas Wawrinka (Švaj.-13) - Andy Murray (V. Brit.-2) 6:1, 6:2
Rafael Nadal (Šp.-3) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-16) 6:2, 6:4
Fabio Fognini (Tal.) - Tomáš Berdych (ČR-4) 6:4, 6:2
Jarkko Nieminen (Fín.) - Juan Martín Del Potro (Arg.-5) 6:4, 4:6, 7:6 (4)
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-6) - Jürgen Melzer (Rak.) 6:3, 6:0
Richard Gasquet (Fr.-7) - Marin Čilič (Chor.-9) 7:5, 6:4
Grigor Dimitrov (Bul.) - Florian Mayer (Nem.) 6:2, 6:4