Nenapraviteľný Suárez: Pohrýzol Ivanoviča ako zmyslov zbavený

Luis Suárez pohrýzol Branislava IvanovičaLuis Suárez pohrýzol Branislava Ivanoviča Zdroj: foxsports.com

LIVERPOOL - Futbalista anglického FC Liverpool Luis Suárez si na svoje konto pripísal ďalší kontroverzný incident, keď v druhom polčase v dueli 34. kola najvyššej anglickej súťaže proti Chelsea (2:2) pohrýzol obrancu hostí Branislava Ivanoviča do ramena. Incident sa odohral v pokutovom území, no rozhodca si nič nevšimol a útočníka nepotrestal. Prácu tak bude mať disciplinárna komisia.

"Teraz vám môžem povedať len toľko, že si to pozrieme zo záznamu a potom sa k tomu vyjadríme. Kým si to nepozrieme, nemôžeme o tom hovoriť," povedal po stretnutí tréner FC Liverpool Brendan Rodgers.

Ani jeho náprotivok, kouč "The Blues" Rafael Benítez, ktorý v rokoch 2004 - 2010 pôsobil práve v "The Reds", nechcel komentovať daný moment: "Nič som nevidel. Koncentroval som sa na hru, takže som si to nevšimol."

Suárez je známy svojim kontroverzným správaním. Ešte počas jeho angažmánu v Ajaxe Amsterdam tiež pohrýzol protihráča. V drese Liverpoolu rasisticky urážal obrancu Patricea Evru a Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ho začala vyšetrovať za udretie Gonzala Jaru v marcovom zápase kvalifikácie MS 2014 proti Čile.

Urugajský kanonier sa napokon v zápase predviedol aj v lepšom svetle, keď v šiestej minúte nadstaveného času zachránil bod, keď vyrovnával na 2:2. Ak by však videl červenú kartu za incident s pohryznutím, zrejme by bolo všetko inak.

Suárez sa dodatočne ospravedlnil za uhryznutie Ivanoviča: "Som nešťastný z toho, čo sa stalo, ospravedlňujem sa Ivanovičovi a celému futbalovému svetu za moje neospravedlniteľné správanie sa. Je mi to veľmi ľúto!!," napísal Suárez na sociálnej sieti Twitter.

ise6P0Lc8bbF0 Luis Suarez bites Branislav Ivanovic (Videos, GIFs & pictures)