Višňovský s Hossom si pripísali po asistencii, Handzuš s mínuskou

Matt Cooke v súboji s Johnom TavaresomMatt Cooke v súboji s Johnom Tavaresom Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenskí hokejisti Ľubomír Višňovský a Marián Hossa si v nedeľňajších tretích zápasoch 1. kola play off zámorskej NHL pripísali po asistencii. Ich tímy však ťahali za kratší koniec. New York Islanders s Višnovským podľahli Pittsburghu 4:5 po predĺžení, hoci viedli 2:0 a v sérii prehrávajú 1:2.

Víťazný gól Penguins strelil v 69. minúte krídelník Chris Kunitz. Hossovo Chicago prehralo v Minnesote 2:3 po predĺžení, Wild znížili stav série na 1:2. Najproduktívnejší slovenský hráč v profilige i jeho krajan v drese Blackhawks Michal Handzuš zaznamenali mínusku. Ottawa deklasovala Montreal v bránke bez Petra Budaja 6:1 a v sérii sa ujala vedenia 2:1