ŠKP a Hlohovcu sa bodovo zadarilo, prehry východniarských tímov

Stanislav Pupík z ŠKP BratislavaStanislav Pupík z ŠKP Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 34. kola slovenskej extraligy hádzanárov 2012/2013:

1. MHK Košice - HC Sporta Hlohovec 27:37 (12:20)
Najviac gólov: Fuňak 8/1, Ľoch 6, Maguška 6/2 - Holdoš 8, F. Zaťko 7/3, Jurka 6
Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 90 divákov

Hlohovec od začiatku zápasu nenechával nikoho na pochybách, že z Košíc, ako favorit, nemieni odísť naprázdno. Už v prvom polčase si vypracoval až 9-gólový náskok. Po prestávke už len udržiaval oheň pod kotlom a bezpečne zvíťazil rozdielom desiatich gólov.

HC winLand Michalovce - ŠKP Bratislava 24:30 (13:11)
Najviac gólov: P. Hruščák 10/5, Petrov 3 - Slaninka 8, M. Volentics 7, Kucharik 5/2
Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčení: 4 - 5, ČK: Petrov za hrubý faul, Géci za tri vylúčenia - J. Štepanovský za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 120 divákov

V prvom polčase dominovali domáci hráči, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok (13:11). V druhej časti sa karta obrátila, domácim sa prestalo dariť a Bratislavčania to využili na rozhodujúci gólový trhák. ŠKP napokon zvíťazil presvedčivo 30:24.