Žilina si skomplikovala cestu do Európy, od Slovincov trikrát inkasovala

Zdroj: nkolimpija.si

ĽUBĽANA - Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku slovinskej Olimpije Ľubľana 1:3 (0:2). Odveta je na program o týždeň na Štadióne pod Dubňom, zverenci trénera Adriána Guľu si vďaka gólu Ivelju z tretej minúty nadstaveného času postupovú situáciu skomplikovali.

Žilinčania si verili, majú dravé brejkové mužstvo a v Ľubľane nastúpili aj s novou posilou na ľavom kraji obrany Hučkom. V prvom polčase však domáca Olimpija predviedla "šošonom" lekciu z efektivity, keď Šporar v 19. minúte napriahol spoza šestnástky a trafil presne k pravej žrdi Dúbravkovej brány. Domáci dostali krídla a náskok zvýšili už o sedem minút, keď po kombinácii Zebu s Djurkovičom druhý menovaný úplne voľný v šestnástke umiestnil loptu k žrdi. Znížiť mohol v 42. minúte Mabouka, no Džafič jeho pokus vytesnil na roh. V prvom polčase prišlo až k dvom vylúčeniam, najskôr opustil plochu Delamea-Mlinar a v nadstavenom čase Bello po zbytočnej druhej žltej karte opäť vyrovnal pomer síl na ihrisku.

Guľovi zverenci po zmene strán nevyvinuli veľkú snahu na aspoň skorigovanie výsledku. Hučko v 53. minúte vystrelil veľmi nepresne a ďalšie šance sa takmer vôbec nerodili. Keď už sa zdalo, že Olimpija si dvojgólový náskok ustráži, našiel Majtán dlhým pasom v šestnástke Picha a po jeho sklepnutí Škvarka prudko po zemi znížil - 2:1. Žilinčania však nezvládli záver zápasu a inkasovali z kopačky Ivelju, v dôsledku čoho budú musieť doma doháňať dvojgólové manko.

Olimpija Ľubľana - MŠK Žilina 3:1 (2:0)
Góly: 19. Šporar, 26. Djurkovič, 90.+3 Ivelja - 82. Škvarka. Rozhodoval: Tohver (Est.), ŽK: Zarifovič, Zeba - Bello, Pečovský, Hučko, ČK: 41. Delamea-Mlinar - 45.+1 Bello po druhej ŽK.

Ľubľana:
Džafič - Jovič, Delamea-Mlinar, Zarifovič, Bagarič - Trifkovič, Ivelja - Omladič, Zeba (73. Mbatama), Djurkovič (46. Mitrovič) - Šporar (77. Valenčič)

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Hučko - Pečovský - Mihalík (63. Guba), Bello, Paur (46. Škvarka), Pich - Majtán

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Mali sme málo sebavedomý vstup do zápasu, čo súper využil na komfortné dvojgólové vedenie. Potom sme zvýšili aktivitu, chlapci sa chceli vrátiť do zápasu a naskytla sa nám šanca po vylúčení domáceho hráča. Už o chvíľu sme však urobili rovnaký skrat a prišli o Bella. Podarilo sa nám po prestávke zdvihnúť hlavy, hrali sme lepšie, dali sme dôležitý gól a mohli sme aj vyrovnať. Na našu smolu sme však v závere inkasovali tretíkrát, čo je škoda, lebo lepšie by sa nám v odvete dýchalo po prehre 1:2."