Takto zahanbil brankára: Pozrite si najkurióznejší gól všetkých čias!

Evgheni Hmaruc v bránke hostí vyrobil najkurióznejší gól všetkých čiasEvgheni Hmaruc v bránke hostí vyrobil najkurióznejší gól všetkých čias

TIRASPOL - Moldavská elitná futbalová súťaž priniesla v piatok okrem iných aj súboj domáceho CSCA-Rapid a Dinamo-Auto Tiraspol. Stretnutie bolo okorenené viacerými zaujímavými situáciami, z ktorých tou jednoznačne najbizarnejšou bol kuriózny vyrovnávajúci gól domáceho tímu.

Domáci favorit nezačal stretnutie podľa svojich predstáv, keď v 39. minúte súboja si Vasile Rusu strelil vlastný gól. To najzaujímavejšie z tohto súboja sa však odohralo až tesne po zmene strán.

Polčasová prestávka domácim evidentne prospela, keď už v 46. minúte sa im podarilo vyrovnať. Vyrovnávajúci zásah bol však mimoriadne kuriózny: domáci hráč Stanislav Luca nakopol dlhý center až do päťky súpera, kde však medzi dvomi obrancami bol len opustený gólman hostí Evgheni Hmaruc. Toho však nakopávaná lopta evidentne zaskočila. Dopadajúca lopta mala byť preňho malinou, ale gólman nezískal dostatočnú kontrolu nad loptou tak pri spracovaní hruďou ako aj nohami a výsledkom bol extrémne kuriózny a nečakaný vyrovnávajúci gól.

Pozrite si mimoriadne kuriózny gól v hlavnej úlohe s gólmanom Hmarucom

Tlak domácich postupne narastal a aj keď sa zahanbený brankár hostí blysol do konca stretnutia niekoľkými dobrými zákrokmi a načasovanými výbehmi, domácim sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 66. minúte duelu stanovil konečné skóre 2:1 Dumitru Bogdan. Hosťujúce Dinamo si tak pripísalo už piatu prehru v prebiehajúcej sezóne, naopak domáci zaknihovali svoj štvrtý triumf.