Liverpool ani po návrate Suáreza nezabúda na jeho skraty: Poškodil imidž klubu!

Luis Suárez Luis Suárez Zdroj: SITA

LONDÝN - Kým uruguajský futbalový útočník Luis Suárez sa teší, že sa po odpykaní desaťzápasového dištancu vrátil do zostavy FC Liverpool, vedenie anglického klubu stále trápia škody, ktoré svojím neuváženým činom napáchal.

Kontroverzný Juhoameričan dostal trest za to, že v minulej sezóne v zápase s FC Chelsea pohrýzol obrancu Branislava Ivanoviča, v roku 2011 zasa dostal osemzápasovú stopku za rasistické urážky na adresu Patricea Evru z Manchestru United. "Každý incident tohto typu poškodzuje imidž klubu," vyhlásil výkonný riaditeľ Liverpoolu Ian Ayre.

Suárez odohral v stredajšom súboji 3. kola anglického Ligového pohára na štadióne Old Trafford s Manchestrom United celých 90 minút. Domáci "červení diabli" zdolali rivala gólom Javiera Hernándeza z 46. minúty 1:0.

Suárez pritom dúfal, že si dres "The Reds" už nikdy neoblečie, predstavitelia Liverpoolu však v lete odmietli všetky ponuky na prestup uruguajského kanoniera a rozhodli sa, že hráč v klube zostane a prejde výchovným procesom.

"Luis je chlapec z ulice a veľký bojovník s nezlomnou vôľou," uviedol Ayre pre agentúru AP. "Nikto neschvaľuje jeho zlé správanie, no musíme to nejakým spôsobom riešiť. Je taký, akým je a musíme sa snažiť jeho povahu spútať. Od incidentu s Ivanovičom sme s Luisom veľa na túto tému debatovali a je pripravený zmeniť svoje chovanie."