Nitra deklasovala Mountfield, do Martina mieri sedemgólová nádielka

Nitra deklasovala na domácom ľade MartinNitra deklasovala na domácom ľade Martin Zdroj: SITA

NITRA - Nitrania začali ofenzívne a vedenia sa mohli ujať v 9. minúte, keď strelu Ručkaya zneškodnil hosťujúci obranca a následne Hamrák trafil bočnú konštrukciu Dzubinovej brány. 44 sekúnd pred koncom prvej tretiny mohli ísť do vedenia hostia, no center prvého útoku nepremenil trestné strieľanie.

Napokon diváci gól v prvej časti hry videli, keď sa po presnej prihrávke Stümpela pomedzi obrancov dostal do šance Tománek a skóroval - 1:0.

V 5. minúte druhej tretiny šli Nitrania do dvojgólového vedenia, keď v presilovke najlepší strelec medzi obrancami v predchádzajúcej sezóne Peter König bombou od modrej čiary prekonal Dzubinu v bráne Martina. V 29. minúte bolo už 3:0, opäť v presilovke Tomáš Chrenko potiahol puk po ľavej strane, našiel pred bránou Miroslava Kováčika a ten nedal brankárovi hostí šancu. V polovici stretnutia mohol krídelník hostí Themár znížiť, no trafil iba tyč Kristanovej brány. Následne hrali hostia presilovku a inkasovali v nej po nájazde dvojice Tománek - Stümpel posledne menovaný skóroval. V 32. minúte viedli Nitrania už 5:0, keď svoj druhý gól v stretnutí dosiahol Kováčik a o minútu nepremenil trestné strieľanie Lukáš Novák. V 37. min využil Lukáš Novák tretíkrát presilovku Nitry a zvýšil už na 6:0.

Ďalší gól prišiel v polovici tretej tretiny, keď sa pre hre štyroch na štyroch pekne uvoľnil domáci Hamrák a ideálne trafil za Šúrekov chrbát - 7:0. Stretnutie sa za jednoznačného stavu už iba dohralo.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
Góly: 20. Tománek, 25. König, 29. a 32. Kováčik, 31. Stümpel, 37. Novák, 51. Hamrák, Rozhodovali: Stano - Brath, Gajan, vylúčení na 2 minúty: 5:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 2196 divákov.

Nitra: Kristan – Nádašdi, Rais, Ordzovenský, König, Milo, Ďurkech, Kuzma, Piačka – Kováčik, Chrenko, Štumpf - Tománek, Stümpel, Pupák - Ručkay, Novák, Segľa - Bajtek, Kmeč, Hamrák

Martin: Dzubina (31. Šúrek)- Matejka, Tupý, Novotný, Ďatelinka, Smrek, Brcko, Pacalaj, Imrich – Markovič, Galamboš, Važan - Themár, Murček, Cíger - Zlocha, Fujerík, Pokrivčák - Perniš, Dírer, Jurášek

Antonín Stavjaňa (HK Nitra): "Prvá tretina bola z našej strany aktívna, ale nevedeli sme sa presadiť. V závere tretiny sme dali gól, a to nám pomohlo. V druhej časti sme dali druhý gól, upokojili sme sa a postupne sa presadili všetky formácie. Toto bol presne ten výkon, ktorý sme potrebovali do ďalších zápasov."

Daniel Babka (MHC Mountfield Martin): "Začali sme zápas vlažne, zbytočne sme strácali puky na modrej čiare. Dovolili sme súperovi zakladať útoky. Nakoniec sme z tej biedy vyťažili trestné strieľanie a presilovku, ale gól sme nedali. V závere tretiny sme dostali gól, ktorý nás nalomil. V druhej časti sa rozhodlo o výsledku, súper nás v nej prevalcoval. Do tretej časti sme už naskočili s cieľom neinkasovať viac gólov."

• Zdroj: TASR, huste.tv, SITA