Bystrici vyšla premiéra v nových dresoch: Nitru zvládla v prvých dvoch tretinách

Michal Hudec pred bránkou NitryMichal Hudec pred bránkou Nitry Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystričanom pomohla požičaná zvolenská rolba, ktorá nahradila pokazenú pod Urpínom a priniesla rivalom z horného toku Hrona šťastie. Už v prvej tretine išli "barani" poctivo za úspechom a častejšie ohrozovali nitrianskeho gólmana. Dvakrát to skúšal Matúš Chovan a peknú individuálnu akciu s kľučkou na súpera predviedol Kafka, ale nemieril presne.

Hostia pohrozili až v 11. min Tománkom, ktorý sa zoči-voči Kalembovi nepresadil. Prišiel trest: o minútu neskôr po rýchlom prechode do útoku Banskobystričania otvorili skóre. Po prihrávke Kaduru sa na dvakrát presadil pri ľavej žrdi Kristanovej bránky Macík. V 14. min trafil Handlovský z pravej strany do žŕdky. Nitra dobiedzala pred prestávkou, ale chýbala vyložená šanca.

Začiatok druhej tretiny patril opäť domácim, v šanciach sa ocitli White, Kadura, Macík i Matúš Chovan. Hostia mohli vyrovnať, ak by sa presadili voľný Pupák či po prečíslení tiahlou strelou Hamrák. Nestalo sa však a efektívni boli Banskobystričania: v 35. minúte sa po Kafkovej prihrávke presadil Macík z pravej strany, keď puk poslal pomedzi betóny Kristana - 2:0. Dvadsaťpäť sekúnd pred druhou prestávkou to skúšal dvakrát z ľavej strany Saracino a vyrazený puk napokon dopravil do bránky zblízka Hudec.

V úvode tretej tretiny sa napriek aktivite domácich podarilo znížiť Nitranom. Zaslúžene sa tešili chlapci zo štvrtej formácie, ktorých bolo často vidieť v dobrých možnostiach aj v predchádzajúcich tretinách. V 43. min sa ujala prihrávka Hrazdíru spoza bránky a pred Kalembom uspel Bajtek - 1:3 z pohľadu hostí. Hokejisti spod Zobora ožili, ale útoky sa postupom času začali striedať na oboch stranách. Až v závere hostia viac pritlačili a Tománek netrafil odkrytú bránku. O možnosť zdramatizovať duel sa pripravili nitrianski hráči vylúčením Hamráka. "Barani" v 59. minúte poistili víťazstvo po prečíslení, keď Kafka zasunul puk za Kristana.

HC‘05 Banská Bystrica - HK Nitra 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 12. R. Macík (Kadura, M. Hudec), 35. R. Macík (Kafka), 40. M. Hudec (Kadura, Saracino), 59. Kafka (R. Macík) - 43. Bajtek (Hrazdíra, Kmeč)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Korba, M. Smrek, 1350 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Meland, Saracino, Jimmy Martin, Bambúch, Rosandič, Zošiak, Predajniansky - Kafka, White, Handlovský - R. Macík, M. Hudec, Kadura - Fajčák, Heizer, Matúš Chovan - Lamper, Hegyi, Dolník

HK Nitra: Kristan - Ordzovenský, P. König, Rais, Nádašdi, Milo, Ďurkech, M. Bača - Pupák, Stümpel, R. Tománek - Štumpf, T. Chrenko, M. Kováčik - H. Ručkay, L. Novák, Hamrák - Bajtek, Kmeč, Hrazdíra

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Nové dresy sú spestrením pre fanúšikov a radi by sme v nich aj naďalej vyhrávali, pokrstili sme ich tým najlepším spôsobom. Pre nás to bolo dôležité víťazstvo. Dve tretiny sme boli aktívni, potom sme len bránili náskok. Zápas sme proti silnému súperovi slušne zvládli."

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "S výsledkom nie sme spokojní, chceli sme streleckú biedu pretrhnúť a konečne bodovať. Vytvorili sme si viaceré šance, no jednoducho nám to vonku nepadá, treba len veriť, že streleckú nemohúcnosť pretrhneme a zvonku budeme v ďalších zápasoch privážať body."

Michal Hudec, autor jedného gólu B. Bystrice: "Dobrý výkon, Nitra mala šance, no nás podržal brankár Kalemba. Vyhrávali sme, hralo sa nám lepšie. Môj gól posúdzoval aj videorozhodca, mal som obavy, no uznali ho. Bol to môj najlepší výkon, určite, predtým som sa dosť trápil, mal som toho dosť. My rastieme, hlavne takticky, máme veľa mladých a chýb je stále menej a menej. Nové dresy sa nám páčia, už ich máme tri sady, aj z tohto pohľadu je to stále lepšie a lepšie."