Ani dva góly Muntariho nestačili: Juventus ovládol šláger s milánskym AC

Carlos Tévez preniká defenzívou milánskeho ACCarlos Tévez preniká defenzívou milánskeho AC Zdroj: SITA

TURÍN - V šlágri 7. kola talianskej Serie A vyhral Juventus Turín doma nad AC Miláno 3:2 a bodovo sa dotiahol na druhý Neapol. Hostia sa pritom veľmi rýchlo ujali vedenia, ale svoj náskok neudržali. Miláno má zlý úvod sezóny, zo siedmich duelov vyhralo len dva.

Devätnásť sekúnd stačilo futbalistom milánskeho AC, aby sa ujali vedenia nad Juventusom. Prihrávku Antonia Nocerina trafil presne k žrdi Ghančan Sulley Muntari a len o sekundu zaostal za Arturom Vidalom, ktorý sa podobne rýchlo trafil v zápase Juventusu s Interom v novembri 2012 .

Domáci odpovedali v pätnástej minúte, keď sa z priameho kopu trafil bývalý hráč AC Andrea Pirlo. V druhom polčase potom naklonil misky váh na stranu Juventusu Sebastian Giovinco. Ten sa presadil len po minúte pobytu na ihrisku, keď jeho gólová strela kuriózne prepadla cez sieť.

Hostia museli od 74. minúty dohrávať bez vylúčeného Méxesa, ktorý po faule videl rovno červenú kartu. Na 3:1 zvýšil krátko nato Giorgio Chiellini a hostia už stihli len znížiť zásluhou druhej trefy Muntariho. Juventus zostal v novej sezóne neporazený, naopak milánsky klub prehral už tretíkrát a v tabuľke je s ôsmimi bodmi až dvanásty .

V paralelne hranom večernom súboji sa v dueli rímskeho Lazia s Fiorentinou zrodila bezgólová remíza.

Juventus Turín - AC Miláno 3:2 (1:1)
Góly: 15. Pirlo, 69. Giovinco, 75. Chiellini - 1. a 90. Muntari, ČK: 75. Méxes (AC Miláno)

Lazio Rím - Fiorentina 0:0

• Zdroj: SITA, ČTK, športky