Pobrežie Slonoviny zdolalo Senegal, Drogba pri streleckej chuti

Didier DrogbaDidier Drogba Zdroj: SITA

OUAGADOUGOU - Futbalisti Burkiny Faso zvíťazili v prvom súboji baráže africkej zóny kvalifikácie MS 2014 na domácej pôde v Ouagadougou nad Alžírskom tesne 3:2.

Víťazný gól domácich strelil štyri minúty pred koncom stretnutia z diskutabilne nariadeného pokutového kopu útočník Fortuny Düsseldorf Aristide Bancé. Rozhodca ukázal na biely bod po tom, čo sa domnieval, že Essaid Belkalem zahral vo vlastnej šestnástke rukou, televízne zábery ale odhalili, že obranca hostí mal obe ruky za chrbtom a súperovu strelu zablokoval hruďou.

Alžírčania dokázali v zápase dvakrát zmazať tesný náskok súpera, na tretí zásah domácich však už odpoveď nenašli, hoci si v druhom polčase vytvorili niekoľko sľubných šancí. Bancé nabral v 86. minúte odvahu kopať jedenástku, hoci na konci prvého polčasu už jednu penaltu nepremenil.

V druhom sobotňajšom barážovom stretnutí zdolali reprezentanti Pobrežia Slonoviny v Abidjane Senegal 3:1. "Slonov" poslal už v 5. minúte do vedenia z pokutového kopu kanonier Didier Drogba, o päť minút domáci viedli už dvojgólovým rozdielom, keď si dal vlastný gól Ludovic Lamine Sané. Keď v 50. minúte zvýšil Salomon Kalou na 3:0, zdalo sa, že odveta v Dakare bude už len formalitou. Lenže v piatej minúte nadstaveného času skorigoval stav Papiss Demba Cissé a pred druhým zápasom tak vykresal Senegalu maličkú postupovú nádej.

Odvetné duely sa hrajú 16.-19. novembra. Víťazi barážových dvojzápasov postúpia na budúcoročný svetový šampionát do Brazílie.

Burkina Faso - Alžírsko 3:2 (1:0)
Góly: 45. Pitroipa, 65. D. Koné, 86. Bancé (11 m) - 50. Feghouli, 69. Medjani

Pobrežie Slonoviny - Senegal 3:1 (2:0)
Góly: 5. Drogba (11 m), 14. Sané (vl.), 50. S. Kalou - 90.+5 P. Cissé