Rozprávková sezóna AS pokračuje: Rimania prekonali osemročný rekord Juventusu!

Víťazné oslavy hráčov rímskeho AS po triumfe nad UdineseVíťazné oslavy hráčov rímskeho AS po triumfe nad Udinese Zdroj: SITA

MILÁNO - Hráči talianskeho futbalového klubu AS Rím prekonali zásluhou nedeľňajšej výhry nad futbalistami Udinese (1:0) osemročný rekord Juventusu Turín v počte víťazných zápasov od začiatku Serie A. Pre zverencov trénera Rudiho Garciu išlo o deviatu výhru v sérii.

V stretnutí proti Udinese videl Brazílčan Maicon v druhom polčase červenú kartu po druhom napomínaní a oslabil hráčov AS Rím, ale v 82. min sa gólovo presadil Američan Michael Bradley a postaral sa o rekordný zápis svojho zamestnávateľa.

"AS Rím má skvelý tím. Dokázali vyhrať aj po tom, čo boli oslabení o Maicona, no v prvom polčase mali v mnohých situáciách obrovské šťastie," vyhlásil po zápase tréner Udinese Francesco Guidolin, čo kouča Rimanov nahnevalo a kontroval vyhlásením, že "ak Rímu priala šťastena, tak to bolo určite viac ako zaslúžené".

Doterajší držiteľ maxima v tomto smere Juventus Turín vyhral prvých osem zápasov v sezóne 2005/2006, keď jeho hráči získali ligový titul, ktorý neskôr "starej dáme" odobrali po vypuknutí škandálu s ovplyvňovaním výsledkov.