Škrtel nezabránil prehre Liverpoolu v šlágri proti Arsenalu, sedemgólový uragán City

Olivier Giroud a Mamadou Sakho v súboji o loptuOlivier Giroud a Mamadou Sakho v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu najvyššej anglickej súťaže Premier League na domácom štadióne nad hráčmi FC Liverpool 2:0 a sú na čele tabuľkového poradia. Výhru zverencov trénera Arséna Wengera zabezpečili gólmi Santi Cazorla a Aaron Ramsey. "Kanonieri" využili ponúknutú príležitosť a po prehre FC Chelsea s Newcastlom sa vzdialili najbližším prenasledovateľom v tabuľke na rozdiel piatich bodov.

Futbalisti Chelsea Londýn prekvapujúco prehrali v sobotňajšom zápase 10. kola anglickej Premier League na ihrisku Newcastle United 0:2. O úvodný gól sa v 68. minúte postaral francúzsky útočník Yoan Gouffrán, v závere spečatil výsledok jeho krajan Loic Rémy.  Futbalisti Chelsea prišli o sériu šiestich víťazstiev vo všetkých súťažiach a aj o druhé miesto v tabuľke. Chelsea nastrelila v prvej polovici dvakrát brvno, po prestávke to bol ale hlavne brankár Petr Čech, ktorý dobrými zákrokmi držal bezgólový stav. Na roh vyrazil pokusy Moussu Sissoka aj Yoana Gouffrána, ktorý však duel napriek tomu rozhodol v 68. minúte hlavičkou po priamom kope. Druhý gól pridal v predposlednej minúte strelou o tyč Loic Rémy a český brankár v službách Chelsea prvýkrát v sezóne v lige inkasoval viackrát ako raz.

O poriadnu kuriozitu sa postaral v sobotňajšom zápase 10. kola anglickej futbalovej Premier League brankár Stoke City Asmir Begovič. Už v 12. sekunde duelu poslal reprezentant Bosny a Hercegoviny svoj tím do vedenia, keď po dlhom odkope od svojej bránky lopta preletela cez celé ihrisko a preskočila aj gólmana FC Southampton Artura Boruca. Zaskočení hostia však dokázali odpovedať na jeho presný zásah, keď v 42. minúte vyrovnal na 1:1 útočník Jay Rodríguez. V druhom polčase sa už ani jedna strana strelecky nepresadila, a tak si po záverečnom hvizde podelili body.

V ďalšom stretnutí deklasoval Manchester City na domácej pôde Norwich City 7:0. Do streleckej listiny sa pritom zapísali siedmi rôzni strelci. City patrí v tabuľke s 19 bodmi štvrté miesto.

Jeho mestský rival United si poradil s FC Fulham na jeho pôde 3:1, hostia strelili všetky tri svoje góly v prvom polčase v rozmedzí 12 minút.

Hráči Hull City zaznamenali v sobotu po dvoch prehrách plný bodový zisk proti AFC Sunderland po výhre 1:0. Pod ich triumf sa však podpísal obranca AFC Carlos Cuellar, ktorý si v 25. minúte strelil vlastný gól. Hull nedokázali skórovať aj napriek tomu, že ich súper hral v druhom polčase v oslabení o dvoch hráčov.

Arsenal Londýn - FC Liverpool 2:0 (1:0)
Góly: 19. S. Cazorla, 59. Ramsey
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

Newcastle United - Chelsea Londýn 2:0 (0:0)
Góly: 68. Gouffrán, 89. Rémy

FC Fulham - Manchester United 1:3 (0:3)
Góly: 65. Kačaniklič - 10. Valencia, 20. van Persie, 22. Rooney

Hull City - AFC Sunderland 1:0 (1:0)
Gól: 25. Cuellar (vl.), ČK: 45.+2 Cattermole, 45.+6 Dossena (obaja Sunderland)

Manchester City - Norwich City 7:0 (4:0)
Góly: 16. Johnson (vl.), 20. Silva, 25. Nastasič, 36. Negredo, 60. Touré, 71. Agüero, 86. Džeko

Stoke City - FC Southampton 1:1 (1:1)
Góly: 1. Begovič - 42. Rodríguez

West Bromwich Albion - Crystal Palace 2:0 (1:0)
Góly: 44. Berahino, 83. McAuley

West Ham United - Aston Villa 0:0

• Zdroj: TASR, ČTK, SITA