Oslabený Zvolen ukončil víťaznú sériu Skalice: Drámu v nájazdoch rozhodol Chovan

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SKALICA - Od úvodu sa hral opatrný hokej, obe mužstvá vychádzali najmä zo zabezpečenej obrany. Viac priestoru na ľade bolo až pri vylúčeniach. Jedno z nich sa podarilo hosťom využiť v 8 min. zásluhou Čankyho.

Domáci potom pridali v smerom dopredu, no narážali na spoľahlivého gólmana Šimka. V 18. min vyrovnal v početnej výhode Vyrúbalíka, ktorého strelu do vlastnej siete zrazil jeden z brániacich Zvolenčanov.

V 23. min M. Jurík vyhral vhadzovanie a Platil delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane brankár Romančíka. Už o minútu neskôr M. Šimko vynikajúcim zákrokom zneškodnil možnosť Kuľhu na vyrovnanie. Hráči Skalice sa potom dlho nevedeli presadiť cez defenzívu hostí. V 28. min skončila delovka Vyrúbalíka na žŕdke hosťujúcej bránky.

Tretiu tretinu začali domáci náporom a hneď v úvode sa v obrovskej šanci ocitol aktívny Kuľha, no bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kuľha zvolil tvrdú strelu na vyrážačku súperovho gólmana, no neuspel. Domáci sa dočkali až v 57. min, keď po obrovskom tlaku dorazil Mrázovu strelu do bránky Šátek.

V predĺžení si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí, no obaja brankári podržali svoje tímy. O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v šiestej sérii nájazdov Michal Chovan.

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Vyrůbalík (R. Školiak, M. Kuľha), 57. Šátek (B. Mráz, Vyrůbalík ) - 8. Čanky (M. Trochta, Hraško), 23. Platil (M. Jurík), rozhodujúci sam. nájazd Michal Chovan
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Korba, Junek, 1640 divákov

Skalica: Romančík - L. Kozák, Vyrůbalík, Trška, Mikéska, Srnec, Šohajda - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - R. Kropáč, M. Preisinger, Lažo - Šátek, B. Mráz, Kutálek - M. Sloboda, Stieler, F. Novák

Zvolen: M. Šimko - J. Hertl, Obšut, Pichnarčík, Hraško, Ťavoda, Platil, L. Pokovič, Pospíšil - P. Zuzin, V. Fekiač, Michal Chovan - Čanky, M. Trochta, Urgas - Síkela, M. Jurík, Ľ. Zuzin - Jakubík, Srnka, Martin Ďaloga

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Aj keď súper prišiel v oklieštenej zostave, podal kvalitný bojovný výkon s dobrým korčuľovaním a presnou nahrávkou. V úvode zápasu nám viazla kombinácia, v strednom pásme nás súper dobre obsadzoval. V druhej tretine sme zjednodušili hru, zrýchlili prechod zo strednej tretiny. Potom v tretej tretine sme zredukovali zostavu a vytvorili si väčší tlak. Napriek väčšej početnosti streľby sme však boli málo efektívni. Náš väčší tlak na súpera v tretej tretine viedol len k vyrovnaniu. Škoda nepremeneného trestného strieľania v úvode tretej časti hry. Na samostatné nájazdy sme ešte túto sezónu nevyhrali, no hráči si za bojovnosť zaslúžia pochvalu."

Július Šupler, tréner Zvolena: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, lebo nám chýbalo deväť hráčov. Som rád, že aj v oklieštenej zostave sme získali dva body. Za stavu 2:1 sme v prílišnej snahe udržať výsledok upadli do pasivity. Súper pri signalizovanej výhode toto využil. Zápas bol tak väčšmi dramatický, divákom to možno dalo kus adrenalínu a pôžitok z bojovného zápasu. Ďakujem chlapcom za ich výkon proti súperovi s veľkou útočnou silou."