Skalica zvíťazila nad Žilinou, o dramatický záver sa postaral Klouda

Skaličania oslavujú gólSkaličania oslavujú gól Zdroj: SITA

SKALICA - Hostia sa hneď v úvode snažili o prvý gól duelu a už v 2. min sa do dobrej pozície dostávali Valášek a po ňom aj Schroner.

Domáci na aktivitu súpera odpovedali dvoma gólmi v rozpätí 43 sekúnd - skóre otvoril M. Kuľha, keď presnou strelou k pravej žŕdke prekonal Mikoláša a vzápätí ukážkovo zakombinovala formácia B. Mráz, Kutálek a Šátek s gólovým zakončením B. Mráza do odkrytej bránky. Domáci po dvoch presných zásahoch pokračovali v peknej kombinačnej hre a súperovi toho veľa nedovolili. Hostia boli blízko ku gólu až v 17. min, ale Kalla ani T. Varga nenašli recept na skúseného Lipovského.

V II. tretine domáci búšili do Žilinčanov, no brankár Mikoláš niekoľkokrát previedol výborné zákroky, ktorý postupne vychytal Kutálka, Laža, Tršku aj Laža. Hostia si vypracovali šance najmä v presilovkách - najbližšie ku gólu mal v početnej výhode o dvoch korčuliarov Rúfus, no jeho delovku od modrej čiary zneškodnil Lipovský.

Žilina neskórovala ani v ďalšej presilovke o dvoch hráčov na začiatku III. tretiny, skorigovala až v 46. min z hokejky R. Tomasa do odkrytej bránky. Tretí gól Skalice pridal o minútu neskôr Obdržálek po peknej prihrávke M. Kuľhu a definitívnu podobu výsledku dal 93 sekúnd pred treťou sirénou Klouda.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Góly: 5. M. Kuľha (Obdržálek, Trška), 5. B. Mráz (Kutálek, Šátek), 47. Obdržálek (R. Školiak, M. Kuľha) - 46. R. Tomas (D. Buc, Klouda), 59. Klouda (D. Buc)
Vylúčení: 9:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Orolin, J. Tvrdoň, 1362 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, Vyrůbalík, Trška, Mikéska, Staňo, Srnec, Šohajda, B. Jankovič - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - R. Kropáč, M. Preisinger, Lažo - Šátek, B. Mráz, Kutálek - M. Sloboda, Stieler, F. Novák

Žilina: Mikoláš - Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Niník, Rúfus, Prášek - D. Buc, Klouda, R. Tomas - Valášek, Kalla, T. Varga - Drevenák, Schroner, Macejka - Adrián Lipovský, Linet, Jarab

Štefan Mega, asistent trénera Skalice: "Mali sme dobrý začiatok. Dali sme dva rýchle góly, no mohlo ich byť i viac. Súpera sme dostali pod tlak, mali sme prevahu a ustáli sme oslabenie, no vzápätí sme inkasovali. Zbytočne sme si svojimi chybami skomplikobali záver. Sme radi, že sme vydreli body."

Martin Groma, asistet trénera Žiliny: "Nezačali sme dobre, inkasovali sme dva rýchle góly. Potom sme sa dostali do hry, mali sme výhody presilových hier i 5:3, no nedokázali sme ich využiť. Nasadenie bolo dobré, no vyhráva sa na góly."

• Zdroj: SITA, huste.tv, TASR