Bolestivá daň za životný zápas Tomáša Tatara: Slovák dostal hokejkou a prišiel o zuby

Tomáš Tatar prišiel v nočnom zápase NHL o tri zuby.Tomáš Tatar prišiel v nočnom zápase NHL o tri zuby. Zdroj: Facebook Tomáša Tatara

DETROIT - Dvadsaťtriročný slovenský útočník Tomáš Tatar strelil prvý raz v NHL v jednom zápase dva góly, no v tom istom dueli prišiel po zásahu hokejkou súpera do tváre aj o tri zuby. Presnejšie, nevypadli mu, ale má ich zlomené. Ani to nestačilo Detroitu na víťazstvo v stredajšom stretnutí zámorskej NHL proti Philadelphii.

Red Wings síce po polovici zápasu viedli 3:1, ale napokon sa tešili Andrej Meszároš a jeho spoluhráči z Flyers. Tatara po stretnutí vyhlásili za druhú hviezdu.

"Tak po dnešnom zápase mám takýto krásny úsmev. Huraaa. Zápas sa prehral v poslednej tretine. Škoda, že góly nestačili. Dúfam, že sa z toho otrasieme a cez víkend zaberieme," napísal Tatar na Facebooku.

Proti Flyers sa prezentoval šiestimi streleckými pokusmi počas 16:16 min na ľade. V 21 stretnutiach ročníka 2013/2014 nazbieral slovenský krídelník jedenásť bodov za päť gólov a šesť asistencií.

"Mali sme zápas vo svojich rukách, prehrali sme si ho v tretej tretine. Prestali sme hrať a korčuľovať. Philadelphia zobrala zápas do svojich rúk, stala sa lepším mužstvom a strelila aj góly," priznal po stretnutí podľa Detroit Free Press Tomáš Tatar.

Viac o téme: Tatar Tomáš O Tri Red Zuby Wings Prišiel Detorit
  • Zdroj: SITA, športky