Obrovský zápach na zápase Villarrealu: Brankár Celty sa rozplakal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

VILLARREAL – Páchnuca dymovnica na 20 minút prerušili sobotňajší večerný zápas 24. kola španielskej futbalovej La Ligy medzi Villarrealom a Celtou Vigo. Informovala agentúra AP.

Hostia vyhrali stretnutie 2:0. K incidentu na štadióne El Madrigal prišlo po úvodnom góle hostí v závere zápasu. Polícia podľa slov prezidenta domáceho Villarrealu Fernanda Roiga začala pátrať po osobe, ktorá na plochu hodila pyrotechniku. Tá mala podobný účinok ako slzný plyn. Hlásateľ vyzval divákov na evakuáciu z hľadiska. Hráči na ploche si museli vodou vypláchnuť štípajúce oči. Po vyše 20 minútach sa v zápase pokračovalo, hráči Celty strelil ešte jeden gól.

Tréner Celty, resp. bývalý hráč FC Barcelona Luis Enrique po zápase uviedol, že ešte nič podobné nezažil. "Najprv sme si mysleli, že je to obyčajná svetlica. Keď sme ale videli červené a slziace oči nášho brankára, okamžite sme si uvedomili, že je to niečo nebezpečnejšie. Toto by sa stávať nemalo."

Viac o téme: Dymovnica Zápas Prerušenie