VIDEO City deklasovalo majstrovskú Chelsea, o výhre Arsenalu rozhodol vlastný gól

Radosť hráčov tímu Manchester CityRadosť hráčov tímu Manchester City Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti anglického šampióna Chelsea Londýn sa v úvode nového ročníka Premier League trápia. Po remíze 2:2 v prvom kole so Swansea City nezvládli ani nedeľňajší šláger toho druhého a konkurenčnému Manchestru City podľahli na jeho pôde 0:3. Kým Citizens majú z dvoch zápasov plný počet šesť bodov a vyšvihli sa na čelo tabuľky, Chelsea figuruje s jediným bodov na priebežnej 16. priečke.

Mužom prvého polčasu bol domáci kanonier Sergio Agüero. Argentínsky reprezentant hýril na hrote veľkou aktivitou, čím viackrát odkryl trhliny v defenzíve londýnskeho klubu. V úvodných sedemnástich minútach mal tri gólové šance na otvorenie skóre, ale brankár Begovič bol vo všetkých prípadoch úspešnejším. Citizens však zvýšili tlak na jeho bránu a po polhodine hry sa dočkali. Agüero si vymenil loptu s Yaya Tourem, "vygumoval" aj nedôraznú obranu Chelsea a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre.

Po zmene strán to boli hostia, ktorí vyvinuli väčšiu snahu po góle. V 50. minúte sa Ramires dokonca niekoľko sekúnd tešil z vyrovnania, no potom si všimol, že jeho presný zásah neplatil pre ofsajd. Po hodine hry sa Chelsea opäť zasunula na vlastnú polovicu a následne sa sama obrala o možnosť vyrovnať. Jedenásť minút pred koncom nepostrážil Ivanovič hlavičkujúceho Kompanyho, ktorý poistil triumf domácich a v 85. minúte po ďalšej obrovskej chybe Fabregasa upravil na konečných 3:0 Fernandinho.

Prvýkrát v novej sezóne naplno bodovali hráči Arsenalu Londýn. V nedeľňajšom dueli 2. kola triumfovali v londýnskom derby na pôde Crystal Palace 2:1 vďaka nešťastnému vlastnému gólu Damiena Delaneyho. "Kanonierov" poslali do vedenia v 16. minúte efektné nožničky Oliviera Girouda. Z tesného náskoku sa však netešili dlho, už o dvanásť minút sa po rýchlej kombinácii na útočnej polovici ujala umiestnená prízemná strela Joela Warda. O výsledku napokon rozhodla 55. minúta, keď sa hlavička jedného z hráčov hostí nešťastne odrazila od padajúceho Delaneyho do domácej siete.