VIDEO Hossov spoluhráč nadchol NHL: Ak ho nepoznáte, budete sa poriadne baviť

Artemi Panarin
Artemi Panarin

CHICAGO - Obaja diabolsky narábajúci s pukom, obaja vzrastom nižší, obaja pastvou pre oči. Patrick Kane light, tvrdia o ruskom hokejistovi Artemijovi Panarinovi odborníci na dianie v NHL.

"Vedeli, že je dobrý, ale netušili, aký dobrý bude vo formácii s Patrickom Kanom a Arťomom Anisimovom," napísal o 24-ročnom nováčikovi Chicaga denník Edmonton Journal.


Pochádza z Korkina neďaleko Čeľabinska. Už doma v KHL, ktorú v minulej sezóne s Petrohradom ovládol, zanechal za sebou výraznú stopu: 263 zápasov, 183 bodov. A vicemajster sveta z Česka 2015 je aktuálne najproduktívnejším prvoročiakom v končiacej sa prvej štvrtine základnej časti NHL. V 19 zápasoch nazbieral už 21 bodov (7+14) a vzhľadom na dlhodobú absenciu draftovej jednotky Connora McDavida môže smelo pomýšľať na zisk Calderovej trofeje určenej najlepšiemu nováčikovi. 

"Veľa som počas minulej sezóny debatoval s Barrym Smithom (o. i. poradca klubu, pozn.) a uisťoval ma, že hokejistovi ako ja bude Chicago vyhovovať. To bolo veľké plus. V NHL pôsobia najlepší hráči sveta, čo bola pre mňa výzva. Ak by som ju neprijal, neskôr by som to mohol oľutovať," tvrdí šikovný ľavý krídelník, ktorého neplateným tlmočníkom je zatiaľ spoluhráč Viktor Tichonov. 

Aj elitnému kanonierovi Chicaga Patrickovi Kanovi sa zalieča Panarinovo hokejové myslenie. Táto dvojica nastrieľala v 19 dueloch 20 gólov a pozbierala 51 bodov. "Veľmi šikovný hokejista. Odkaz pre tých, ktorí jeho hru veľmi nepoznajú: budete sa poriadne baviť," povedal Patrick Kane, s 30 bodmi najproduktívnejší hráč i najlepší strelec NHL. 


Tagy: Chicago Blackhawks Artemi Panarin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA