VIDEO Hossa v jeho narodeninový deň asistoval pri úvodných góloch, Pánik zažil víťazný debut

Marián Hossa a Andrew ShawMarián Hossa a Andrew Shaw Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa dvoma asistenciami pomohol k výhre Chicaga doma nad Nashvillom 3:2 v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. V drese Blackhawks debutoval aj jeho krajan a center Richard Pánik, ktorý odohral takmer sedem minút a nastupoval i v strede druhej formácie s krídelníkmi Patrickom Kaneom a Artemijom Panarinom.

Chicago vyhralo ôsmy súboj v sérii, Hossa v jeho narodeninový deň asistoval pri úvodných góloch Andrewa Shawa a boli to už jeho 13. a 14. asistencia v sezóne. Tridsaťsedemročný trojnásobný víťaz Stanyleho pohára odohral vyše 20 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu súboja. Tréner domácich Joel Quenneville dosiahol v profilige už jeho 782. víťazstvo, čím vyrovnal v historických tabuľkách Ala Arboura.

Pánik zažil debut v Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Nedarilo sa Edmontonu, ktorý v Arizone viedol 2:0 aj 3:1, ale napokon prehral 3:4 po predĺžení. Slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 21 minút. Coyotes potiahol Max Domi, ktorý strelil prvý hetrik v NHL v kariére.

New York Islanders vyhrali doma nad Columbusom 5:2, no v ich bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Nemec Thomas Greiss.

Výsledky:
New York Islanders - Columbus 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Strome (M. Martin, Cizikas), 12. Nelson (Hickey, Bailey), 38. Nelson (Lee), 46. Strait (Tavares, Nelson), 60. Nelson - 11. W. Karlsson (J. Johnson), 34. D. Savard

Carolina - Pittsburgh 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 24. E. Staal (Versteeg, E. Lindholm), 30. Versteeg (E. Lindholm, E. Staal), 64. Skinner (E. Lindholm, Faulk) - 31. Letang (Määttä, Crosby), 47. Kunitz (Crosby, Hörnqvist)

St. Louis - New Jersey 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 11. Berglund (Steen, Parayko), 25. Upshall (Brouwer, Steen), 38. Berglund (Pietrangelo, Lehterä), 43. Rattie (Shattenkirk, Fabbri), 60. Backes - 13. Farnham (S. Gionta, Larsson), 15. Stempniak (Larsson, Blandisi)

Arizona - Edmonton 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 33. M. Domi (Michael Stone, Ekman-Larsson), 44. M. Domi (Duclair, Ekman-Larsson), 47. M. Domi (Bödker, Ekman-Larsson), 65. Ekman-Larsson (Michael Stone) - 19. Draisaitl (Eberle, Pouliot), 27. J. Schultz (Draisaitl, Eberle), 42. Pouliot (J. Schultz, Eberle)
Andrej Sekera (Edmonton) 20:44 min, 2 strely

Winnipeg - San Jose 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 16. Ehlers (Stafford) - 16. Tierney, 20. J. Thornton, 56. Pavelski (Couture, Burns), 60. J. Ward (Tierney, P. Martin)

Chicago - Nashville 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 20. Shaw (MARIÁN HOSSA, Toews), 27. Shaw (MARIÁN HOSSA, Rasmussen), 34. Seabrook (P. Kane, E. Gustafsson) - 34. Ribeiro, 60. F. Forsberg (Johansen, Ribeiro)
Marián Hossa 20:08 min, 0+2, 3 strely, +2 body Richard Pánik (obaja Chicago) 6:56 min

Colorado - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 11. Palát (Hedman, Killorn), 22. Stamkos (Namestnikov, Palát), 26. Stamkos (Palát, Namestnikov), 52. T. Johnson (Hedman, Kučerov)

Minnesota - Buffalo 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Góly: 33. Suter (Haula, Spurgeon), 60. Vanek (Suter, Mikael Granlund) - 10. J. McGinn (E. Kane, R. O'Reilly), 18. Ristolainen (B. Gionta), 18. B. Gionta (Gorges, M. Foligno)

Viac o téme: Andrej Sekera Jaroslav Halák Marián Hossa Richard Pánik
  • Zdroj: TASR, SITA