VIDEO Estónci zažili neskutočné belgické peklo, Ronaldo zlyhaním prišiel o ďalší hetrik

Yannick Carrasco v súboji s estónskou presilouYannick Carrasco v súboji s estónskou presilou Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Majstri Európy z Portugalska zaostávajú za "helvétmi" o tri body, keď nad Lotyšskom vyhrali 4:1. Cristiano Ronaldo dal v prvom polčase gól z pokutového kopu a po hodine hry si loptu opäť postavil na biely bod, no trafil iba žrď.

V 67. minúte Lotyši šokovali tribúny vyrovnávajúcim zásahom Artursa Zjuzinsa, no prekvapenie zažehnal o chvíľu neskôr William Carvalho. V závere ešte Ronaldo svojim druhým gólom a Bruno Alves zavŕšili skóre. Maďari zvládli úlohu favorita v Budapešti, nad Andorrou vyhrali hladko 4:0.

Belgičania inkasovali v H-skupine vôbec prvý gól, no s Estónskom si bez problémov pripísali tri body po demontáži súpera 8:1. V kvalifikácii sú tak po štyroch dueloch naďalej stopercentní s úctyhodným skóre 21:1. Gréci vydreli bod s Bosnou a Hercegovinou, na 1:1 vyrovnal v 95. minúte Georgios Tzavellas. Hosťom predtým pomohol vlastný gól brankára Orestisa Karnezisa, keď sa do neho odrazila lopta od žrde po priamom kope Miralema Pjaniča.

Portugalsko - Lotyšsko 4:1 (1:0)
Góly: 28. a 85. C. Ronaldo (prvý z pok. kopu), 70. William Carvalho, 90.+ B. Alves - 67. Zjuzins

Cyprus - Gibraltár 3:1 (1:0)
Góly: 29. Laifis, 65. Sotiriou, 87. Sielis - 51. Casciaro, ČK: 80. Olivero-Mascarenhas (Gibraltár) po druhej ŽK

BRUSEL
Belgicko - Estónsko 8:1 (3:1)
Góly: 16., 64. a 68. Mertens, 83. a 88. Lukaku, 8. Meunier, 25. E. Hazard, 62. Carrasco - 30. Anier

ATÉNY
Grécko - Bosna a Hercegovina 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Tzavellas - 32. Karnezis (vlastný), ČK: 80. Papadopoulos - 80. Džeko po druhej ŽK