Český futbalista nechodil okolo horúcej kaše: Toto stálo za odstúpením Myjavy

Petr PavlíkPetr Pavlík Zdroj: TASR

PRAHA - Český obranca Petr Pavlík na jeseň patril k oporám Myjavy a mal v pláne normálne naskočiť do zimnej prípravy. Namiesto toho sa spoluhráčmi od majiteľa dopočul, že klub sa odhlasuje k 1. januáru zo slovenskej ligy a futbalisti si majú hľadať nové angažmán. Hoci bývalý mládežnícky reprezentant niečo tušil, tak razantný krok nečakal.

"Ja o tom osobne viem asi 24 hodín. Posledný zápas sme mali 10. decembra, potom sme sedeli s vedením a normálne sa rozlúčili, že sa uvidíme 9. januára. Ale počas týždňa prišla správa, že sa máme dostaviť na klub. Majitelia nám oznámili, že sa mančaft odhlasuje z prvej ligy a ako voľní hráči si máme hľadať angažmán," povedal Pavlík v rozhovore. "Bolo mi jasné, že niečo sa asi bude diať, inak by nás takto nevolali z dovoleniek. Ale až taký scenár a razantný koniec som nečakal," pridal dvadsaťdeväťročný zadák.

Vysvetlenie, že Myjava nekončí pre nedostatok peňazí, ale kvôli nespokojnosti s futbalovým prostredím na slovenskom, počuli aj hráči. "S financiami tam problém nebol nikdy. Myslím, že to bol taký syndróm vyhorenia, keď sa v lige o niečo snažili a asi neboli spokojní, ako s nimi spolupracuje slovenský futbalový zväz. Tak nám to aj majiteľ hovoril. Asi si mysleli, že niečo zmenia... Dalo sa to riešiť aj inak, ale ich rozhodnutie rešpektujem a chápem. Teraz je potrebné sa popasovať s novými výzvami," uviedol Pavlík.

Podľa neho všetko vygradovalo stanoviskom disciplinárnej komisie, ktorá za potýčky v decembrovom zápase so Slovanom Bratislava potrestala troch hráčov Myjavy. "Myslím, že to bola akurát posledná kvapka. Majitelia nám hovorili, že to nie je len kvôli rozhodnutiu disciplinárky, ale že ich tá myšlienka napádala častejšie," priznal Pavlík.

Nechcel sa príliš vyjadrovať k špekuláciám, že bratislavský klub je na slovenskom dlhodobo tlačený. "Určite tam boli rôzne kauzy, kde to asi mohlo dopadnúť inak. Dopadlo to dobre pre Slovan, ale viac by som to nechcel komentovať. Niekto tak jednoducho rozhodol," podotkol bývalý hráč Ostravy, Vítkovíc, Karvinej alebo tureckých celkov Kasimpasa a Samsunspor.

Myjavu si obľúbil, hoci do nej prišiel až v lete z iného slovenského klubu Senice. "Bol som tam pol roka, ale aj tak som sa tam celkom zžil. Bola tam super partia. Mrzí ma to kvôli fanúšikom a chalanom, ktorí tam boli dlhšie ako ja, a museli z takýchto dôvodov odísť. Je to škoda," konštatoval Pavlík.

Čo najskôr si chce nájsť nové angažmán a nebráni sa ani návratu domov. "Musím si nájsť klub, kde by som mohol pokračovať. Oficiálne nemám žiadneho manažéra, takže nejakí ľudia sa mi už ozvali, ale zatiaľ nemám nič konkrétne. Momentálne sa nebránim ničomu, ani návrate do Českej republiky," dodal Pavlík.

Viac o téme: Spartak Myjava Petr Pavlík
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články