Žiadne rande, ale súd: Sexi kanadská tenistka Bouchardová žiada odškodné!

Eugenie Bouchardová odhodila zábrany aj vrchný diel plaviekEugenie Bouchardová odhodila zábrany aj vrchný diel plaviek Zdroj: Sports Illustrated

BRATISLAVA - Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová a Tenisová asociácia Spojených štátov amerických (USTA) sa nedohodli na mimosúdnom riešení sporu v súvislosti s nehodou wimbledonskej finalistky 2014 počas grandslamových US Open 2015 v New Yorku. Privátne stretnutie právnych zástupcov oboch strán sa konalo minulú stredu a neprinieslo výsledok. Proces sa zrejme začne v septembri, uviedla TSN. USTA v piatok odmietla záležitosť komentovať.

"Genie je značne aktívna na sociálnych sieťach. Vyzerá dobre, je to príťažlivá mladá žena. Jej štatistiky však už tak dobre nevyzerajú a tá absencia úspechov má veľa spoločného s nedostatkom sebavedomia, fyzickými aj psychickými útrapami. Niekto za to musí zaplatiť," vyhlásil Bouchardovej právnik Benedict Morelli pre spomenutý kanadský zdroj.

Niekdajšia členka Top 5 Bouchardová obvinila USTA z nedbanlivosti a žiada kompenzáciu za ujdené prémie a renkingové body. Predvlani 4. septembra sa krátko po svojom triumfe nad Dominikou Cibulkovou v 3. kole dvojhry na US Open pošmykla na klzkom povrchu v zázemí Billie Jean King National Center a utrpela otras mozgu. O dva dni neskôr nenastúpila na osemfinále proti Talianke Roberte Vinciovej. Odvtedy bola do konca roka v súťažnom dianí len raz a 5. októbra nedohrala v Pekingu duel s Nemkou Andreou Petkovicovou pre nevoľnosť.

"Tá udalosť ju veľmi, veľmi zasiahla. Sú príklady hráčov, ktorí zažili podobné prerušenia kariéry a už sa nikdy nevrátili do pôvodnej formy. Modlíme sa, aby to nebol aj jej prípad..." podotkol Morelli. Žalujúca strana poukazuje na to, že Bouchardová spadla v tmavej a nezabezpečenej miestnosti.

"Niet ničoho iného, čo by sme mohli žiadať, okrem financií. Žiaľ, nevieme si vymôcť návrat jej niekdajšej výkonnosti," poznamenal Morelli a dodal: "Je roztrpčujúce, keď musím ´Genie´ tlmočiť, že druhá strana úplne či aspoň čiastočne kladie mojej klientke za vinu tú nehodu. Považujem to za absurdné a nesprávne. Dúfam, že zmenia názor."

Morelli vlani na jeseň pre New York Times skonštatoval: "Rozsah škôd sa dá vyčísliť v miliónoch. Protistrana vie, že spôsobila ten problém. Nepopierajú, že spadla. Nepopierajú, že si pri tom ublížila. Vôbec sa nepúšťajú do diskusie o týchto faktoch. Prečo by teda nemali uznať aj to, že spôsobili tú nehodu na šmykľavej dlážke?"

Konanie sa začalo 11. decembra 2015. Morelliho advokátska kancelária minulý rok v lete požiadala o 90-dňový odklad prípravnej fázy. Poukázala na vyťaženosť klientky počas sezóny minimálne do polovice októbra. Žalujúca strana pôvodne mala dodať svoje podklady do 30. augusta 2016 a obhajoba do 30. septembra 2016. Neskôr však stanovili, že posudkovú časť zavŕšia 16. januára 2017.

Dvadsaťtriročná Bouchardová má v tejto sezóne zápasovú štatistiku 5:6, figuruje na 56. mieste v singlovom renkingu WTA.

Viac o téme: Eugenie Bouchardová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Sports Illustrated
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články