Sklamanie vystriedala radosť: Tréner Žiliny presne pomenoval príčiny prehry

Milan JančuškaMilan Jančuška Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Sklamanie z vypadnutia či z prejavov fanúšikov vystriedalo pozitívne hodnotenie práve skončenej sezóny. V trénerovi hokejistov MsHK Žilina Milanovi Jančuškovi sa po poslednom zápase semifinálovej série s Nitrou miešali pocity, postupne však tie negatívne boli nahradené pozitívnymi.

Kormidelník "vlkov" si uvedomuje, že mužstvo má za sebou výbornú sezónu, za ktorú si zaslúži bronzovú medailu.

Tréner žilinského tímu nechal na seba po zápase čakať dlhšie než je obvyklé, v trénerskej kabíne spracúval pred tlačovou konferenciou dojmy zo štvrtého zápasu. Ten bol pre "vlkov" posledným v sezóne a okrem neželanej polhodinovej prestávky priniesol aj stratu žilinského náskoku 2:1, po ktorej Nitrania spečatili postup. Žilinčania prehrali semifinále 0:4 na zápasy, no účasť v elitnej štvorke je pre klub, ktorý nie tak dávno pravidelne odvracal hrozbu zostupu, veľkým úspechom.

O spokojnosti sa priebežne hovorilo už počas základnej časti, ešte hlasnejšie však po víťazstve nad Zvolenom vo štvrťfinále. "Mali sme za sebou sedemzápasové štvrťfinále, v ktorom nám ubudlo mnoho síl a zároveň pribudlo zranených hráčov. Ja som si veľmi prial, aby sme boli všetci zdraví a aby sme si tak zmerali sily s Nitrou. Žiaľ, mali sme straty, s ktorými sme sa ťažko vyrovnávali. Aj preto sme nezvládli niektoré úseky v zápasoch. Vtedy chýbali skúsenosti hráčov ako Mikuš, Čížek, Handlovský, Húževka či Švihálek. Poslední dvaja menovaní sa dostávali do výbornej formy a s Jurajom Juríkom vytvorili silnú formáciu. Na druhej strane mali šancu iní hráči, ktorí dostali na ľade omnoho väčší priestor," pomenoval Jančuška príčiny naoko jednoznačnej prehry 0:4.

Aj napriek citeľnej únave či hráčskym stratám sa jednoznačným výsledkom skončil iba prvý semifinálový zápas. V ňom Žilinčania v Nitre podľahli 0:5, v ďalších stretnutiach to však bolo tesné - 2:3, 2:4, 3:4. Náplasťou na krutý semifinálový výsledok môže byť bronzová medaila - druhý cenný kov v žilinskej histórii v najvyššej slovenskej súťaže. Tým prvým bol najcennejší v roku 2006, tentoraz bude mať svoju cenu aj bronz. Ten však ešte nie je úplne istý. Žilinčania obsadia tretiu priečku iba v prípade, že Banská Bystrica v semifinále zdolá Martin. Ten bol po základnej časti nižšie umiestnený než Žilina a Jančuškovcom preto pripadne cenný bronz. V opačnom prípade skončia na štvrtej priečke. "Gratulujem Nitre k postupu do finále a teraz budem držať palce Banskej Bystrici, aby zvládla sériu s Martinom. Ak sa tak stane, bude to pre nás znamenať zisk bronzových medailí. Dostať sa v priebehu dvoch sezón zo spodku tabuľky na bronzový stupienok je niečo fantastické. Vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí sa o to zaslúžili. Vytvorila sa skvelá partia a vďaka tomu máme za sebou skvelú sezónu," uviedol Jančuška.

Skúsený tréner prišiel do Žiliny pred sezónou 2015/2016. Žilinčania pod jeho vedením postúpili do play off, no vypadli už v prvom kole, keď ich výsledkom 0:4 vyradila práve Nitra. Podobný scenár sa zopakoval aj tentoraz, avšak už v pokročilejšom štádiu vyraďovacích bojov. "Kto mohol predpokladať, že sa to takto udeje? Bola to fantastická sezóna. Spočiatku sme sa netrafili do niektorých hráčov, ale to je normálne a stáva sa to. Museli sme pristúpiť k rotácii a v závere prvej šestiny sme ešte boli na poslednom mieste. Nastali však príchody dôležitých hráčov ako Hovorka, Jurík, Juraško či Hruška. Mužstvo sa následne stmelilo a vytvorilo skvelú partiu. Nie každý rok sa podarí hrať semifinále. Hrať proti Nitre, ktorá má kvalitné mužstvo, bola pre nás veľká výzva. Škoda, že sme neboli v kompletnom zložení. Viem si predstaviť, že v takom prípade by séria bola na viac zápasov," uvažoval Jančuška.

Dá sa predpokladať, že v žilinskom klube bude záujem o predĺženie spolupráce s kormidelníkom, ktorý mal významný podiel na účasti v semifinále. "Potrebujem si oddýchnuť a uvidíme, čo bude. Táto téma bude aktuálna v blízkej dobe," uviedol Jančuška s dovetkom, že v najbližších dňoch plánuje vidieť zápasy nielen slovenskej, ale aj českej najvyššej súťaže, z ktorej čerpá poznatky.

Viac o téme: Milan Jančuška HK Nitra MsHK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články