Sagan je už pripravený: Tourminátor hovorí o veľkej cyklistickej párty!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bora-hansgrohe - Stiehl Photography

FRANKFURT - Časť sezóny nadväzujúcu na najväčšie jarné klasiky odštartuje slovenský cyklista Peter Sagan 1. mája na pretekoch Eschborn-Frankfurt. Jednorazové podujatie s dĺžkou 220 km a so záverečným okruhom v nemeckom Frankfurte nad Mohanom sa v programe dvojnásobného majstra sveta objaví vôbec po prvý raz. Peter Sagan tam bude lídrom tímu Bora-Hansgrohe, miestny profil by mu mal vyhovovať. Informuje o tom portál nemeckého družstva s licenciou WorldTour.

"Už pred začiatkom sezóny som avizoval, že prvomájové preteky v Nemecku budú mať v našom kalendári prioritu. Na podujatie Eschborn-Frankfurt pošleme najsilnejší možný tím na čele s Petrom Saganom. Chceme zabojovať o víťazstvo," citovala slová tímového manažéra Bory agentúra DPA.

Po defektovej smole na Paríž-Roubaix má Peter Sagan trojtýždňové súťažné voľno, potom sa predstaví práve vo Frankfurte. Nasledovať bude už tradičný program prípravy na Tour de France, čiže obľúbené etapové preteky Amgen Okolo Kalifornie a Okolo Švajčiarska. Vo všetkých troch prípadoch pôjde o podujatia zaradené do seriálu WorldTour, kde Sagan obhajuje celkové prvenstvo.

"Som si istý, že to bude špeciálne pre celý tím, pre mňa a rovnako aj pre fanúšikov. Verím, že to bude veľká cyklistická párty, na ktorej budeme v silnej zostave. Najdôležitejšie je, že budeme bojovať o víťazstvo pred našimi domácimi fanúšikmi," povedal Sagan na oficiálnej stránke tímu Bora-Hansgrohe.

Päťdesiaty šiesty ročník pretekov Eschborn-Frankfurt je súčasťou WorldTour. Jeho zatiaľ posledné dve edície sa v rokoch 2014 a 2016 stali korisťou Nóra Alexandra Kristoffa. Okrem jazdca tímu Kaťuša-Alpecin sa v predbežnej štartovnej listine nachádzajú aj veľké nemecké mená - Kristoffov tímový kolega ako Tony Martin, André Greipel (Lotto Soudal) či John Degenkolb (Trek-Segafredo).

 

Viac o téme: Peter Sagan Ralph Denk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Bora-hansgrohe - Stiehl Photography
  • Zdroj: TASR, SITA, športky

Súvisiace články