VIDEO+FOTO Chvíle hrôzy na šampionáte v Londýne: Rozbeh sa zmenil na nečakanú drámu!

Deborah Johnová desivým pádom vystrašila divákov
Deborah Johnová desivým pádom vystrašila divákov

LONDÝN - Vo finále behu na 100 m prek. triumfovala na MS v Londýne Austrálčanka Sally Pearsonová časom 12,59 na rovnakom mieste ako pred piatimi rokmi na OH. Druhá skončila Američanka Dawn Harper Nelsonová so sezónnym maximom 12,63 a tretia Nemka Pamela Dutkiewiczová 12,72.

Finále malo jednoznačný priebeh a Pearsonová s dokonalosťou vlastnou prekonala technicky perfektne všetky prekážky. Opäť sa nedarilo svetovej rekordérke Američanke Kendre Harrisonovej, zostala bez medaily štvrtá a nad prekážkami robila chybu za chybou. Pearsonová po vážnej zlomenine zápästia pred dvoma rokmi sa ukázala v perfektnej forme a vybojovala si druhý titul v kariére. 

Pozíciu jasnej favoritky si svetová rekordérka Harrisonová naštrbila v semifinále. Postúpila z neho ako posledná len na základe času a technicky takmer úplne prepadla. Odrazu sa viac verilo jej najväčšej súperke Pearsonovej, olympijskej víťazke z Londýna'2012, majsterke sveta z Dägu'2011, ktorá bola v semifinále presvedčivá. Vo finále chýbala obhajkyňa titulu Jamajčanka Danielle Williamsová, ktorá nezvládla semifinále.

Ešte v kvalifikačných rozbehoch bolo 22 tisíc divákov svedkami desivého pádu Deborah Johnovej. Reprezentantka Trinidadu a Tobaga nezvládla úsek medzi štvrtou a piatou prekážkou a po strate balansu a náraze hlavou do prekážky utrpela hrôzostrašne vyzerajúce zranenie. Poriadne otrasenú atlétku zdravotníci okamžite vyniesli z dráhy na nosidlách odkiaľ putovala do nemocnice. 


Tagy: Sally Pearsonová Deborah Johnová Dawn Harper Nelsonová

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
telegraph.co.uk; Video: Youtube

DISKUSIA