Rýchlokanoistom sa darí, do finále na svetovom šampionáte Mládková i štvorkajak

Ivana Mládková
Ivana Mládková

RAČICE - Slovenská reprezentantka Ivana Mládková postúpila do A-finále v pretekoch K1 200 m na svetovom šampionáte v rýchlostnej kanoistike v Račiciach. Mládková finišovala v druhom z troch semifinále ako tretia a do boja o medaily postúpili práve najlepšie tri lode.

Víťazkou tejto semifinálovej jazdy sa stala Dánka Emma Aastrand Jörgensenová. Mládková za ňou zaostala o 322 tisícin sekundy. Skúsená slovenská kajakárka v sobotu veľmi dobre zvládla náročný dvojboj na 200 a 500 m, na dlhšej vzdialenosti sa už predpoludním predstavila v A-finále a skončila na ôsmej priečke.

"Som veľmi šťastná, pretože ráno som absolvovala päťstovku, ktorá ma dosť unavila. Celý čas som sa cítila nesvoja, že som tam nechala veľa energie a sily. Cítila som, že to nie je také, aké by malo byť. Bol to iba pocit, pretože som išla podľa môjho názoru doteraz najlepšiu jazdu v mojom živote. Dúfam, že nedeľňajšia bude ešte lepšia. Prvý som ´vychytala´ štart, s ktorým sa celý čas trápim. Všetci mi hovorili, ´musíš to na štarte urvať´, a nikdy sa mi to nepodarilo. Teraz mám pocit, že prvýkrát áno. Môžem to už povedať, mám formu. Po tom, ako som sa na 500 m nezmestila do šestky, by som sa o to chcela pokúsiť v nedeľu na dvojstovke," uviedla Ivana Mládková aj pre agentúru SITA.

Elitný slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka postúpil do A-finále v K4 500 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Račiciach. Slováci skončili v druhej z troch semifinálových jázd na treťom mieste, keď ich tesne zdolali Francúzi a Srbi. Do A-finále postúpili práve tri najlepšie lode z každého semifinále. 

Členovia posádky slovenskej "káštvorky" napriek postupu do finále neboli spokojní so svojou semifinálovou jazdou. "Štart nebol ideálny, a tak som sa spoliehal aspoň sa na finiš, ktorý máme dobrý. Táto semifinálová jazda bola ešte horšia ako rozjazda, verím, že v nedeľu nám to konečne vyjde. Musíme si sobotňajšiu jazdu zanalyzovať, boli tam chybičky. Je lepšie, keď o nich vieme. Pred finále si však veríme. Päťstovka je vyrovnaná, práve sme videli, že Maďari ako majstri Európy sa nedostali do finále. Postúpila Litva, takže prekvapiť môže hocikto,“ povedal Juraj Tarr.

Denis Myšák sa vyjadril v podobnom duchu: "Chceli sme vyhrať toto semifinále, aby sme mali vo finále lepšiu dráhu a mohli v ňom byť s lepšími loďami v kontakte. Nepodarilo sa, bolo to tesné. Hlavne, že sme finále ´dali´ a verím, že nám to v nedeľu pôjde lepšie a nič nepokazíme. Na štarte nám súperi dosť odskočili, predovšetkým toto musíme vo finále zlepšiť.“

Vlajková loď slovenskej kanoistiky mala pôvodne obhajovať titul majstrov sveta v K4 1000 m, ale po zmene situácie a získaní statusu olympijskej disciplíny K4 500 m zverenci trénera Petra Likéra uprednostnili v Račiciach práve túto vzdialenosť.


Tagy: kanoistika Ivana Mládková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/MTI/Tamas Kovacs

DISKUSIA