Slovensko spoznalo najbližšieho daviscupového soka: Je to prijateľnejší súper ako Rakúšania vonku

Zľava: Slovenskí tenisti Igor Zelenay, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a kapitán tímu Miloslav Mečíř
Zľava: Slovenskí tenisti Igor Zelenay, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a kapitán tímu Miloslav Mečíř

LONDÝN - Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole 1. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára (6.-8. apríla alebo 2.-4. februára) Bosnu a Hercegovinu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb.

Zverenci kapitána Miloslava Mečířa sa počas uplynulého víkendu zachránili v "druhej lige", keď na antuke v bratislavskom NTC zdolali Poľsko 4:1. Hrdinom sa stal líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý vyhral v Aegon aréne obe dvojhry. Tretí bod pridal Andrej Martin. Bosniaci v tomto roku deklasovali na antuke v Zenici Poliakov 5:0, v 2. kole prehrali s Holandskom 1:3

S Bosnou a Hercegovinou sa Slováci ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb. "Je to prijateľnejší súper ako Rakúšania vonku, musíme si však dať pozor na výborného Damira Džumhura - 55. hráča sveta. V tomto roku dosiahol vynikajúce výsledky, vie zahrať na všetkých povrchoch. V náš prospech hovorí vyrovnanejší tím, bosnianska dvojka nie je až taká kvalitná. Ak chalani vytvoria takú súdržnú partiu ako teraz proti Poliakom, verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia a postúpime do baráže o svetovú skupinu," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

V Londýne sa uskutočnil aj žreb svetovej skupiny. Maďari, ktorí sa prebojovali medzi elitu po 21-ročnej prestávke, sa predstavia na pôde Belgicka. K šlágrom by mali patriť súboje medzi Španielskom a Veľkou Brtániou resp. Srbskom a USA. Francúzi hostia Holandsko, Austrálčania Nemecko.

Žreb svetovej skupiny: Francúzsko - Holandsko, Japonsko - Taliansko, Španielsko - Veľká Británia, Austrália - Nemecko, Kazachstan - Švajčiarsko, Chorvátsko - Kanada, Srbsko - USA, Belgicko - Maďarsko


Tagy: Slovensko Bosna a Hercegovina

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA