Saganovo kraľovanie na konci: Na tretí triumf v rade nestačil ani titul majstra sveta!

Peter Sagan
Peter Sagan

OOSTENDE - Slovenský cyklista Peter Sagan sa do tretice nestal laureátom ocenenia Flám roka v medzinárodnej kategórii. Prestížnu cenu tentoraz získal Brit Christopher Froome, víťaz Tour de France aj Vuelty v tomto roku. Trojnásobný majster sveta Sagan uspel v uplynulých dvoch rokoch 2015 a 2016.

Ocenenie Flám roka už 15 sezón udeľuje redakcia belgického denníka Het Nieuwsblad, ale v medzinárodnej kategórii až od edície 2008. Froome sa druhým prvenstvom dotiahol na doteraz dvojnásobných víťazov Sagana, Švajčiara Fabiana Cancellaru a krajana Marka Cavendisha.

V domácej kategórii sa už po šiesty raz stal Flámom roka Greg van Avermaet. Kráľ jarných klasík, z ktorých sa vyníma triumf na Paríž-Roubaix, zároveň zopakoval svoj triumf z vlaňajška. Tridsaťdvaročný Van Avermaet v hlasovaní novinárov o 10 bodov predstihol Philippa Gilberta (384 resp. 374), víťaza Okolo Flámska či Amstel Gold Race. Tretí skončil Oliver Naesen (333). V ženskej kategórii sa víťazkou stala Sanne Cantová, ktorá v tomto roku ovládla konečné poradie na majstrovstvách sveta aj majstrovstvách Európy v cyklokrose. Dráharku Jolien D´Hooreovú predstihla o jediný bod (43-42). Galavečer udeľovania cien Flám roka sa uskutočnil v utorok v Oostende. Informoval o tom aj belgický športový web sporza.be.

Flám roka - víťazi medzinárodnej kategórie:

2008 Fabian Cancellara (Švaj.)
2009 Mark Cavendish (V. Brit.)
2010 Fabian Cancellara
2011 Mark Cavendish
2012 Bradley Wiggins (V. Brit.)
2013 Christopher Froome (V. Brit.)
2014 Michal Kwiatkowski (Poľ.)
2015 Peter Sagan (SR)
2016 Peter Sagan (SR)
2017 Christopher Froome


Tagy: Peter Sagan Christopher Froome

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA