Fehérváry sa stal vo Švédsku hviezdou: Talentovaný reprezentant sa postaral o rekord ligy!

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry

ŠTOKHOLM - Mladý slovenský hokejový reprezentant Martin Fehérváry sa navždy zapísal do histórie švédskej ligy. V obrane patrí k oporám svojho tímu IK Oskarshamn, a to aj napriek faktu, že má stále iba 18 rokov.

Pri absencii Jonasa Engströma, kapitána mužstva, musel "céčko" na drese prevziať niekto iný. Tejto cti sa dostalo práve Fehérvárymu, ktorý už má skúsenosti aj zo slovenskej mládežníckej reprezentácie. Talentovanému obrancovi sa predpovedá hviezdna kariéra a očakáva sa, že sa prepracuje aj do NHL. 

"V prvom rade som vôbec nečakal, že ma tréner zvolí za kapitána. Najprv mi oznámil, že budem tretím asistentom. Na druhý deň sme hrali zápas, náš kapitán bol chorý a tak mi dal kouč rovno 'céčko'. Bol to pre mňa naozaj veľký šok a pred zápasom som mal i trému. Napokon sme však zvíťazili, za čo som veľmi rád," zhodnotil pre agentúru SITA talentovaný obranca.

Podľa informácii z klubu sa ešte nikto mladší vo švédskej HockeyAllsvenskan kapitánom nestal a možno ani v elitnej súťaži nie. Fehérváry patrí k oporám tímu, veď na ľade trávi viac ako 21 minút na zápas a miestne podmienky a podporu vedenia si sám pochvaľuje.


Tagy: Martin Fehérváry IK Oskarshamn

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
shootitlive.com

DISKUSIA