Nováčik myslí boj o play-off vážne: Prvá posila na svete, v hre sú ďalšie dve

Brankár Samuel Baroš
Brankár Samuel Baroš

NOVÉ ZÁMKY - Slovenský gólman Samuel Baroš rozšíril káder tímu HC Nové Zámky, účastníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant prišiel z českého Hradca Králové.

"Dohodli sme sa na zmluve do konca sezóny s možnosťou predĺženia o ďalšiu sezónu, ak budú obe strany spokojné. Samo prichádza na post, ktorý nás 'tlačí' najviac, nakoľko Frederik Foltán končí v mužstve k 31. januáru 2018," uviedol pre oficiálnu webovú stránku HC Nové Zámky prezident klubu František Sucharda.

Baroš je odchovancom bratislavského Slovana, za ktorý odchytal i jedno stretnutie v KHL. V najvyššej slovenskej súťaži absolvoval dosiaľ 132 zápasov v dresoch HKM Zvolen a slovenskej "dvadsiatky". Rodák z Bratislavy sa nepresadil v Hradci Králové popri tímovej jednotke Patrikovi Rybárovi.

Sucharda naznačil i ďalšie vystuženie kádra v blízkej budúcnosti. "Rokujeme ešte s troma útočníkmi a jedným obrancom. Verím, že do piatka sa dohodneme minimálne s dvoma novými hráčmi, ktorí budú posilami pre náš tím v bojoch o play-off," uviedol. Nové Zámky sú aktuálne na deviatom mieste tipsportligovej tabuľky, na ôsme miesto zaisťujúce účasť vo vyraďovacej fáze majú dvojbodové manko.


Tagy: Samuel Baroš HC Nové Zámky František Sucharda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA