VIDEO Trojnásobný majster sveta oslovil fanúšikov: Pridal sa k slávnemu terminátorovi!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Peter Sagan znovu ukázal, že pokiaľ ide o dobrú vec, treba s ním počítať. Už v minulosti sa snažil svoju slávu využiť na propagáciu ušľachtilých myšlienok, ktoré majú pomôcť ľuďom na celom svete, životnému prostrediu ako aj celej planéte. Tentoraz sa rozhodol fanúšikov vyzvať prostredníctvom videa, aby vysadli na bicykle a odložili autá.

"Ospravedlňujem sa, že nemôžem byť s vami v Paríži a prihovoriť sa za to, že výmena auta za bicykel môže zachrániť tisícky životov každý rok. Rád by som prilákal viac ľudí k cyklistike, pretože je to dobré pre vaše zdravie, budete šťastnejší a dokonca je to prospešné aj pre našu planétu," odkázal svojim fanúšikom Peter Sagan prostredníctvom sociálnej siete.

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa stal hlavným ambasádorom celosvetového hnutia C40., ktoré združuje 90 svetových metropol. Jeho cieľom je zmiernie klimatických zmien. V tomto projekte je vo veľkej miere zapojený aj slávny "terminátor" a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger a starostka Paríža Anne Hidalgová.

Viac o téme: Peter Sagan Arnold Schwarzenegger
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články