Česká kliatba na Dakare pokračuje: Ďalší KONIEC! Obavy a strach o Svitkovho súpera

Rudolf Lhotský
Rudolf Lhotský

AREQUIPA - Motocyklový jazdec Rudolf Lhotský predčasne končí svoje snaženie na Rallye Dakar.

Štyridsaťdvaročný pretekár po pondelkovom páde síce dokončil 5. etapu, na odporúčanie lekárov sa ale rozhodol dnes do ďalšej etapy neodštartovať.

"Mal som ťažký pád, keď som nabiehal z duny na dunu. V tom najnižšom mieste som sa pozrel do roadbooku a v tej chvíli ma prekvapila diera s jemným pieskom feš-feš. Bohužiaľ sa mi zavreli riadidlá a pichol som si ich do brucha. Bola to taká rana, že som si roztrhol dres, bundu a tričko," popísal Lhotský nehodu, ktorú mal 50 km pred cieľom.

V bivaku následne navštívil lekára a zamieril aj do nemocnice. "Podľa doktorov hrozil nejaký hematóm na pečeni a vnútorné krvácanie, takže ma odviezli do nemocnice. Tam sa to síce nepotvrdilo, ale​ nechali si ma na pozorovanie," uviedol člen tímu Barth Racing, ktorý sa držal na 91. mieste.

Lhotský síce zvažoval, že by v rely pokračoval, nakoniec ale poslúchol rady lekárov. "Keby mi doktori neoznámili, že musím odísť do nemocnice na pozorovanie, tak by som napríklad ešte v Dakare pokračoval. Som bojovník, neprišiel som sa sťažovať. Keby doktori povedali, že môžem ísť, tak by som pokračoval," povedal. Priznal však, že dobre sa necíti. "Nemôžem sa príliš hýbať a nadychovať, predkláňať. Je to narazené. Bolí ma rameno, stehno. Som otlčený." 

Rodák zo Šternberku štartoval na Dakare tretíkrát, druhýkrát ho nedokončil. Vlani obsadil 82. miesto. "Bola to naozaj náročná rely, ťažšie etapy som nikdy nejazdil. Som rád, že som aspoň dokončil časť v Peru a púštne duny. Ten, kto ich prekonal, tak bol skoro víťaz. V Peru boli síce nádherné a krásne duny, ale miestami to pripomínalo mesačný terén - veľa kameňov a piesok feš-feš," povedal Lhotský. Na slávnej súťaži už neplánuje na motorke v budúcnosti štartovať, za rok chce ísť na štvorkolke.

Lhotský je piatym Čechom, ktorý odstúpil zo 40. ročníka Dakaru. Motocyklista Ondřej Klymčiw sa zranil a v nemocnici čaká na operáciu, štvorkolkára Tomáša Kubiena zastavili technické problémy. Nepokračujú ani posádky kamiónov Aleša Lopraisa a Roberta Randýska, ktorý bol takzvanou rýchlou asistenciou Martina Prokopa.


Tagy: Rudolf Lhotský

Zdroj:
ČTK
Foto:
Instagram barthracing

DISKUSIA