Rusky proti Slovenkám v oklieštenej zostave: Do Bratislavy nepríde ani Kuznecovová

Svetlana Kuznecovová
Svetlana Kuznecovová

BRATISLAVA - Dvojnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Svetlana Kuznecovová nenastúpi za hostky v bratislavskom stretnutí Slovensko - Rusko na tvrdom povrchu v NTC 10. - 11. februára v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Mailom to uviedla Jelizaveta Lukinová z jej zastupiteľskej mediálnej spoločnosti Lodka Agency. Absencia 32-ročnej niekdajšej dvojky singlového renkingu Kuznecovovej nie je prekvapením, keďže začiatkom novembra podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky, chýbala na vrcholiacich Australian Open v Melbourne a nebude hrať ani na budúcotýždňovom halovom "hardovom" turnaji WTA Premier St. Petersburg Ladies Trophy v rodnom Petrohrade.

Hrdinka newyorských US Open 2004 a parížskeho Roland Garros 2009 Kuznecovová momentálne figuruje na 14. pozícii vo svetovom rebríčku a je národnou jednotkou pred 18. Anastasiou Pavľučenkovovou, 19. Jelenou Vesninovou, 25. Dariou Kasatkinovou, 31. Jekaterinou Makarovovou a 48. Mariou Šarapovovou.

Spomenutá držiteľa kariérneho Grand Slamu a bývalá líderka počítačového poradia Šarapovová počas AO pre spolupracovníka SME Andreja Bučka predznamenala, že v tejto sezóne, svojej prvej kompletnej po dištanci na 15 mesiacov za meldóniové porušenie antidopingových pravidiel, nebude vo Fed Cupe hrať.

Ako je známe, takisto počas medzinárodných otvorených majstrovstiev Austrálie 2018 informovala o svojej neprítomnosti v PF proti "zbornej" Dominika Cibulková. Všeobecná uzávierka nominácií bude v stredu 31. januára.


Tagy: Svetlana Kuznecovová Rusko Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA