Severokórejský vodca Kim Čong-un na olympiáde? Dvojníka zatkla polícia!

Howard z Austrálie, imitátor severokórejského lídra Kim Čong-una drží vlajku  zjednotenej výpravy uporiadateľskej Kórejskej republiky a KĽDR počas zápasu hokejového turnaja žien Kórea - Japonsko
Howard z Austrálie, imitátor severokórejského lídra Kim Čong-una drží vlajku zjednotenej výpravy uporiadateľskej Kórejskej republiky a KĽDR počas zápasu hokejového turnaja žien Kórea - Japonsko

PJONGČANG - Juhokórejská polícia zatkla imitátora severokórejského vodcu Kima Čong-una, ktorý sa prešiel pred sektorom s fanúšikmi Severnej Kórey a mával ich smerom takzvanou "vlajkou zjednotenia", ktorá zobrazuje modrý Kórejský polostrov na bielom podklade.

Podľa svetových agentúr Kimov imitátor, ktorý sa všetkým predstavoval len ako "Howard z Austrálie", sa popod sektorom so severokórejskými fanúšikmi prešiel iba raz, načo ho usporiadatelia usadili na jeho miesto. Neskôr za ním prišla bezpečnostná služba a vyviedla ho z arény.

Juhokórejská polícia zatiaľ nevysvetlila, prečo bolo potrebné austrálskeho fanúšika zatknúť. "Takto ja predsa vyzerám," snažil sa Howard vysvetľovať policajtom, že neurobil nič zlé. Oblečený mal podľa vzoru severokórejského diktátora dlhý čierny kabát, na tvári slnečné okuliare a na hlave charakteristický Kimov účes.

Spoločný tím oboch Kóreí, ktorý pozostáva z 23 juhokórejských a dvanástich severokórejských hokejistiek, nakoniec podľahol Japonsku 1:4. Už predtým prehral zhodne 0:8 so Švajčiarskom aj so Švédskom, skončil teda na poslednom štvrtom mieste v základnej skupine B a do play-off nepostupuje.


Tagy: KĽDR Kim Čong-un

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Eric Talmadge

DISKUSIA