Kanaďania nepripustili žiadnu drámu: Porazili Čechov a odchádzajú s bronzom!

Kanaďania oslavujú gól v českej sieti
Kanaďania oslavujú gól v českej sieti

PJONGČANG - Kanadskí hokejisti získali bronzové medaily na zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu. "Javorové listy" zdolali Česko 6:4 v sobotňajšom zápase o 3. miesto. Do vedenia sa dostali ako prví Kanaďania zásluhou Andrewa Ebbetta, na jeho gól vzápätí odpovedal Martin Růžička. Vyrovnaný stav však trval iba 15 sekúnd, keď skóroval Chris Kelly. Ešte v prvej tretine sa presadil aj Derek Roy a bolo 3:1 pre Kanadu.

V druhom dejstve gól nepadol, no v úvode tretej pridal svoj druhý zásah v stretnutí Ebbett. Na jeho dvojnásobný úspech nadviazal Kelly, ktorý po góle Jan Kovářa prinavrátil Kanade trojgólový náskok. Šiesty "zárez" Kanaďanov pridal Wojtek Wolski.

Čechom sa podarilo skorigovať vďaka Romanovi Červenkovi a v závere duelu mali aj možnosť presilovej hry, využil ju Červenka, ale Kanada si medailu nenechala zobrať.

HOKEJ - MUŽI - o 3. MIESTO:

Česko - Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)
Góly: 10. Martin Růžička (Červenka), 47. Jan Kovář (Horák, Řepík), 57. Červenka (Nakládal, Mertl), 58. Červenka (Polášek, Mozík) - 9. Ebbett (M.Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. Derek Roy (Kozun, Rene Bourque), 46. Ebbett (Kozun, Goloubef), 50. Kelly (Klinkhammer), 56. Wolski (Howden)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Olenin (Rus.) - McIntyre (USA), Otmachov (Rus.)

Zostavy:
Česko: Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec - Erat, Jan Kovář, D. Kubalík - Mertl, Martin Růžička, Červenka - T. Zohorna, Radil, Koukal, Vondrka, Řepík, Horák - Birner
Kanada: Poulin - M. Robinson, Ch. Lee, Noreau, Chay Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery - Lapierre, O'Dell, Raymond - Rene Bourque, Kozun, Derek Roy - Ch. Thomas, Ebbett, Wolski - Vey, Howden, Klinkhammer - Ch. Kelly

Hlasy (zdroj: Olympijský informačný systém):
Martin Erat (útočník ČR): "Keď dostanete šesť gólov, nemôžete zvíťaziť. Proti nášmu tímu však nehovorím nič, každý dal do toho všetko a je veľká škoda, že sme nezískali medailu."

Roman Červenka (útočník ČR): "Začali sme zle. Nezvládli sme prvú tretinu a to sa ukázalo ako kľúčové. Na záver sme mali niekoľko presiloviek, snažili sme sa strieľať, ale už bolo neskoro. Ak chcete olympijskú medailu, musíte bojovať 60 minút."

Rob Klinkhammer (útočník Kanady): "Po semifinále sme boli sklamaní a nechceli sme sa dopustiť rovnakej chyby. Chlapci k zápasu pristúpili zodpovedne a za to som na nich hrdý. Viem, že bronz sa bude v Kanade máliť, ale ja na tento turnaj nikdy nezabudnem."

Chris Kelly (útočník Kanady): "Po semifinálovom sklamaní sa nám podarilo dať sa dokopy. A to je veľká vec. Prišli sme do Kórey s cieľom získať zlato, ale hokej je už taký. Hrdí môžeme byť aj na bronz."

Andrew Ebbett (útočník Kanady): "Je pekné, že napokon odchádzame s medailou. Semifinále s Nemeckom bolo frustrujúce. Pred zápasom sme si povedali, že neskončíme štvrtí. Zažili sme jednu z najťažších nocí, teraz sme to trochu napravili. Fanúšikovia nás podporovali celý turnaj, verím, že sú na nás hrdí."


Tagy: Česko Kanada

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/AP/Charlie Riedel, Julio Cortez, Jae C. Hong

DISKUSIA