Trenčín myslí na budúcnosť: AS podpísal profesionálny kontrakt s mládežníckym reprezentantom

Mládežnícky reprezentant Letenay podpísal profesionálny kontrakt s AS Trenčín
Mládežnícky reprezentant Letenay podpísal profesionálny kontrakt s AS Trenčín

TRENČÍN - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Lukáš Letenay podpísal viacročný kontrakt s fortunaligovým tímom AS Trenčín.

Talentovaný útočník sa stal v krátkom časovom období už tretím 17-ročným odchovancom akadémie "This is my sen Academy" s prvou profesionálnou zmluvou v trenčianskom klube. Pred štartom jarnej časti uplynulého ročníka to boli stredopoliar Jakub Kadák a stopér Marián Pišoja.

Letenaya, ktorý figuruje v nominácii reprezentácie SR do 18 rokov na blížiace sa tradičné podujatie v Česku - Memoriál Václava Ježka, čaká boj o miesto v kabíne holandského kouča A-mužstva Trenčína Ricarda Moniza. "Keď som sa dozvedel o možnosti podpísať zmluvu, bol som veľmi šťastný. Uvedomil som si aj to, že bez spoluhráčov a trénerov nielen v Trenčíne, ale aj predtým v Karlovej Vsi, by to nebolo možné. Budem robiť všetko, aby som sa prebojoval do prvého tímu," uviedol Lukáš Letenay pre klubový web.

Mladý zakončovateľ začal s futbalom v bratislavskej Karlovej Vsi, "Hrali sme prvú žiacku ligu. V zápase proti Trenčínu si ma všimol tréner Sameš. Mal som možnosť ísť aj do Slovana Bratislava, ale spoločne s agentom sme si už vtedy vybrali trenčiansku cestu. Je lepšia nielen po futbalovej stránke. AS je kvalitnejší v práci s mládežou."

Dnešná konkurencia v trenčianskom A-tíme je však veľká. "Viem, že to nebude ľahké. Je mi jasné, čo ma čaká. Sú tu kvalitní zahraniční hráči, ale aj chalani z dorastu. Nevnímam to ako prekážku. Pozerám sa len na svoju cestu. Chcem dávať góly v drese prvého mužstva AS," skonštatoval odhodlane Letenay. Pod Čákovým hradom spolupracoval s dvoma bývalými reprezentantmi - Ľubošom Reiterom a Martinom Fabušom, druhý menovaný ho vedie nielen v doraste, ale aj pri špeciálnych tréningoch zakončovateľov. "Je skvelé, že mám takúto možnosť. Obaja mi pomáhali nielen po športovej, ale aj mentálnej stránke, keď sa mi nedarilo. Podržali ma. Dostával som šancu, trénoval navyše. Veľmi mi to pomohlo,“ dodal Lukáš Letenay.


Tagy: AS Trenčín Lukáš Letenay

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
astrencin.sk

DISKUSIA