Prievidza ohlásila veľkú posilu: Pod košom bude skúsený Američan Johnson

Delvon Johnson
Delvon Johnson

PRIEVIDZA - Americký basketbalista Delvon Johnson sa stal novou posilou BC Prievidza. Klub ho angažoval ako náhradu za zraneného Brandona Holcomba. V minulej sezóne hral v Austrálii za tímy Illawarra Hawks a Sunshine Coast Phoenix.

V druhom menovanom klube nastúpil v 18 zápasoch s priemerom 10,3 bodu, 10,7 doskoku, 3,2 asistencie a 1,4 bloku. Dvadsaťdeväťročný Johnson pôsobil v minulosti vo Švajčiarsku, Fínsku, Cypre a Nemecku. S rumunským Temešvárom sa predstavil v Eurochallenge Cupe a za Södertälje Kings hral vo FIBA Europe Cupe.

"Posledné týždne sme strávili hľadaním skúseného podkošového hráča, ktorý bude dominovať pod košom. Som presvedčený, že sme na túto pozíciu našli správneho hráča. Delvon Johnson prináša do tímu bohaté skúsenosti, atletickosť a dominantné zakončenie. Tešíme sa, keď sa koncom tohto týždňa pridá do nášho tímu," uviedol pre klubový web tréner BC Prievidza Michael Claxton.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo nájsť hráča, ktorý má rovnaké ľudské a herné vlastnosti ako má Brandon Holcomb. Po smolnej situácii s Brandonom sme hľadali za neho adekvátnu náhradu, čo si myslím, že sa nám podarilo. Je o niečo skúsenejší, hrával na vysokej úrovni v Európe, ale aj v Austrálii. Teším sa, že sa nám podarilo s Delvonom dohodnúť, vítam ho v Prievidzi a dúfam, že sa čo najskôr prispôsobí našej kultúre a basketbalovému systému," dodal generálny manažér tímu Marko Batina.


Tagy: BC Prievidza Marko Batina Delvon Johnson Michael Claxton

Zdroj:
SITA
Foto:
pdbasket.com

DISKUSIA