Kližan prežíval neskutočné pocity: Až teraz som pochopil, čo tým Domino myslel

Slováci oslavujú výhru nad BieloruskomSlováci oslavujú výhru nad Bieloruskom Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA - Po postupe do svetovej skupiny Davisovho pohára ním lomcovali veľké emócie. Kapitán slovenského tímu Dominik Hrbatý sa vyznal, že návrat medzi elitu znamená pre neho vari ešte viac ako postup do finále prestížnej súťaže v roku 2005.

"Keď som začínal s týmto tímom, mal som tajné želanie dostať sa hneď prvý rok do svetovej skupiny. Môj sen sa splnil. Také emócie ako dnes som nemal ani vo finále proti Chorvátom. Vtedy som si išiel svoje, nevnímal som veľmi okolie a plne som bol koncentrovaný na zápasy. Dnes som to celé prežíval oveľa intenzívnejšie. Som hrdý na to, že môžem byť lídrom tohto tímu," uviedol Hrbatý, ktorý vyzdvihol výkony Martina Kližana.

Líder slovenského tímu vyhral obe dvojhry a po boku Filipa Poláška uspel aj vo štvorhre. "Martin potvrdil, že je rozdielový hráč. Mentálne dozrel, má obrovský potenciál. Povedal som mu, že ho ešte ani zďaleka nevyužil. Takto by mal hrávať pravidelne na turnajoch. Mať takého hráča v Davis Cupe je skvelé, dá sa na neho spoľahnúť. Verím, že na budúci rok sa mu bude dariť ešte viac."

Pre Kližana bol duel s Bieloruskom obrovským zážitkom. "Po postupe do svetovej skupiny sa ma zmocnili neskutočné pocity, najlepšie, aké športovec môže mať. Až teraz som pochopil, čo tým Domino myslel, keď mi hovoril, že jeho najväčší emočný strop bol v daviscupovom tíme. Keď sa na mňa vrhol celý tím a vytvorili sme kruh, bola tam neskutočná energia."

Martin Kližan a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/Diana Černáková

Kližan nastúpil na dvojhru proti Jegorovi Gerasimovovi pol hodinu po tom, ako s Poláškom vyhral štvorhru, no necítil únavu. "Veľmi mi pomohli fanúšikovia, ktorí zostali v hľadisku až do konca, správne ma nahecovali. Veľká vďaka patrí aj ľuďom, ktorí sa o mňa starali v prestávke medzi štvorhrou a singlom. Bol som v takom tranze, že som necítil žiadnu bolesť ani únavu. Postup do svetovej skupine určite poriadne oslávime, najprv pôjdeme s chalanmi a členmi tímu na spoločnú večeru."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Dominik Hrbatý Bielorusko Martin Kližan Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Diana Černáková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články