Slovákov čaká náročná skúška: Okrem reprezentantov Francúzska ich preveria tieto tímy

Slovenská sedemnástkaSlovenská sedemnástka Zdroj: Facebook/SFZ

NYON - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov spoznali vo štvrtok svojich súperov v II. fáze kvalifikácie (Elite Round) o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v dňoch 3. - 19. mája 2019 v Írsku. Mužstvo trénera Mareka Bažíka, ktoré figurovalo medzi nasadenými v 1. výkonnostnom koši, si v 8. skupine zmeria sily s rovesníkmi z Francúzska, Švédska a Srbska. Zápasy "Elite Round" sú v jednotlivých skupinách naplánované na koniec marca 2019. Tím SR "17" v I. fáze kvalifikácie bez straty bodu triumfoval v 10. skupine, keď na októbrovom turnaji postupne prekonal Severné Írsko (1:0), San Maríno (8:0) aj domáce Turecko (3:0).

Na záverečný turnaj postúpia z II. fázy víťazi ôsmich kvalifikačných skupín a sedem najlepších tímov z druhých miest v jednotlivých skupinách, pričom do úvahy sa budú brať iba výsledky dosiahnuté proti tímom na 1. a 3. pozícii v skupine. Túto pätnástku krajín doplní na kompletnú šestnástku účastníkov finálového podujatia organizátor z Írska.

Vo štvrtok bol na programe už aj žreb I. fázy ďalšej kvalifikačnej edície o postup na ME 2020 hráčov do 17 rokov v Estónsku. Slovenská "sedemnástka" na budúci rok na jeseň zabojuje o prienik do II. fázy kvalifikácie (Elite Round) v 5. skupine proti Francúzom, Cyperčanom a hráčom z Gibraltáru. Ako referuje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA), zápasy 5. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2020 sa budú hrať v dňoch 22. - 28. októbra 2019 na Cypre. Aj v tejto eliminácii platí rovnaký postupový kľúč ako v prípade bojov o budúcoročný finálový turnaj v Írsku.

Viac o téme: Slovensko Srbsko Švédsko Francúzsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/SFZ
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články