VIDEO Ázijský pohár prekvapenie nepriniesol: O finále si to rozdajú Japonsko s Iránom

Ritsu Doan a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi po penaltovom góle, ktorý rozhodolRitsu Doan a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi po penaltovom góle, ktorý rozhodol Zdroj: SITA/AP - Hassan Ammar

ABÚ ZABÍ - Futbalisti Japonska a Iránu sa prebojovali už do semifinále Ázijského pohára v Spojených arabských emirátoch (5. januára - 1. februára).

Japonci vo štvrtkovom štvrťfinále zvíťazili nad výberom Vietnamu 1:0. "Krajinu vychádzajúceho slnka" posunul medzi najlepšie kvarteto na turnaji Ritsu Doan gólom z pokutového kopu v 57. minúte stretnutia.

Súperom Japonska v semifinále budú hráči Iránu, ktorí si zabezpečili druhú semifinálovú miestenku hladkým víťazstvom nad Čínou 3:0. V prvom polčase skórovali Mehdi Taremi a Sardar Azmoun, v závere duelu spečatil triumf svojho tímu Karim Ansarifard.

Vietnam - Japonsko 0:1 (0:0) - Japonsko postúpilo do semifinále
Gól: 57. Doan (z pok. kopu)

Čína - Irán 0:3 (0:2) - Irán postúpil do semifinále
Góly: 18. Taremi, 31. Azmoun, 90.+ Ansarifard

Viac o téme: Japonsko Irán Ázijský pohár 2019