Na Dúbravku v Newcastli nedajú dopustiť: Toto sú dôvody, prečo mu tak veľmi veríme

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka

NEWCASTLE - Anglický futbalový klub Newcastle United sa plne spolieha na služby svojej brankárskej jednotky - Slováka Martina Dúbravku. Tridsaťročný rodák zo Žiliny si musel vypočuť kritiku od trénera "strák" Rafaela Beníteza po februárovom zápase proti Wolverhamptonu Wanderers (1:1), v ktorom reprezentant SR pustil za svoj chrbát lacný gól v nadstavení. Viaceré anglické médiá začali špekulovať o tom, či je jeho pozícia medzi tromi žrďami ohrozená. Dúbravka sa totiž nepredstavil v sobotňajšom prípravnom zápase proti CSKA Moskva (1:1). Naplno sa ho však zastal tréner brankárov v Newcastli Simon Smith.

"Zo začiatku hral tak dobre, že nastavil latku veľmi vysoko. Mal vynikajúci debut vo februári 2018 proti Manchestru United (1:0), nás to ale neprekvapilo, lebo sme už na tréningu videli, čo dokáže. Martin ukázal, že je jedným zo šiestich najkonzistentnejších gólmanov v anglickej Premier League. Myslím si, že práve preto púta na seba mnoho pozornosti," vysvetlil Smith pre portál chroniclelive.co.uk. "Jeho konzistentné výkony a vysoký herný štandard sú dôvody, prečo mu tak veľmi veríme. Veď sme zaňho zaplatili 6 miliónov eur," doplnil Smith na adresu bývalého gólmana Sparty Praha, Slovana Liberec, dánskeho Esbjergu a MŠK Žilina.

Slovák má na konte už sedem čistých kont v aktuálnej ligovej sezóne. Aj vďaka tomu ho vyhlásila anglická Severovýchodná asociácia futbalových novinárov za najlepšieho hráča spomenutého regiónu za kalendárny rok 2018. Ocenenie, ktoré v minulosti obdržal aj slávny Alan Shearer, si Dúbravka prevzal v nedeľu 17. februára. "Keď som počul, že som získal túto cenu, nemohol som tomu uveriť. Mal som tu síce dobrý rok, ale bol mojím prvým v klube. Som rád, že sa môžem stať súčasťou histórie," povedal po prevzatí ocenenia Dúbravka podľa webu televízie Sky Sports.

Newcastlu aktuálne patrí v priebežnej tabuľke Premier League 16. priečka s 25 bodmi a náskokom jediného bodu pred Southamptonom, ktorý figuruje na prvej z troch zostupových pozícií. Aj vďaka slovenskému gólmanovi majú "The Magpies" jednu z najlepších ligových defenzív. Newcastle inkasoval menej gólov (34) ako štvrtý Manchester United (35) či piaty Arsenal Londýn (37).


Tagy: Newcastle United Martin Dúbravka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA